pixabay.com

Ak ste vždy snívali o tom, že jedného dňa budete mať vlastný historický hrad, talianska vláda vám môže tento sen splniť.

Talianska vláda spustila projekt, ktorého cieľom je rozdať 103 historických budov v Taliansku zadarmo, ak budú mať istotu, že ich nový vlastník zachráni pred tým, aby sa z budovy stali ruiny.

Potenciálny vlastník historického hradu či vily musí predložiť vláde plán, v ktorom predstaví, ako budovu využije v prospech turizmu. Či už z hradu urobíte hotel, reštauráciu alebo kúpele, musí to pritiahnuť pozornosť turistov.

foto: Ilustračné (pixabay.com)

Cieľom projektu je podporiť turizmus v Taliansku aj mimo známych turistických oblastí, ako Rím či Benátky. Budovy, ktoré sa momentálne nepoužívajú na nič, by sa tak mohli čoskoro stať miestom zaujímavým pre pútnikov, horolezcov či cyklistov.

foto: Ilustračné (pixabay.com)

Budovy sú roztrúsené po celom Taliansku a okrem hradov a kláštorov sa medzi budovami „na rozdávanie“ nájdu aj opustené obranné veže a staré budovy škôl. Napríklad, hneď pri Ríme si môžete do vlastníctva zobrať Castello di Blera – hrad postavený v 11. storočí na útese, ktorý ma stále množstvo pôvodného vybavenia.

foto: Ilustračné (pixabay.com)

Takže, ak máte skvelý nápad a dosť odvahy na to, aby ste ukončili svoju momentálnu prácu a stali sa správcom historického hradu, prihlášku máte možnosť podať do 26. júna. Ak to nestihnete, alebo vás nevyberú, vláda plánuje do tohto zoznamu zaradiť ďalších 200 budov v nasledujúcich dvoch rokoch.

Pozri aj: Vďaka tejto stránke môžete mať ubytovanie po celom svete zdarma. Stačí, ak splníte túto vec

interez.sk (Martin Majdák) metro.co.uk

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )