Youtube/SecureTeam10

Matej Mensatoris / / News
Nové video ukazuje, že na Mesiaci sa nachádzajú mimozemské objekty. Je to ale skutočne tak?

Neprejde deň, kedy by nebola zverejnená nejaká nová „zaručene pravdivá“ konšpiračná teória. Aj keď drvivá väčšina z nich tak rýchlo ako vznikne, tak aj zanikne, niektoré dokážu „prežiť“ prvotnú selekciu a ďalej sa nebezpečne šíria. Fotografie, ktoré zverejnila NASA údajne dokazujú, že na Mesiaci sa nachádzajú mimozemské objekty. Ako to ale pri všetkých konšpiračných teóriách býva, za všetkým je treba hľadať peniaze. A táto konšpirácia nie je výnimka. 

Youtube kanál SecureTeam10 zverejnil video, kde mimozemské objekty stúpajú z povrchu Mesiaca. Objekty podobné diskom tak môžu byť mobilné mimozemské základne na Mesiaci. Podľa kanála, dokonca samotná NASA zahmlieva dôkazy o existencii mimozemšťanov. 

Youtube/SecureTeam10

Snímky, ktoré sa vo videu nachádzajú sú vyhotovené zo sondy Lunar Reconnaissance Orbiter, ktorú NASA vyslala na obežnú dráhu okolo Mesiaca a obieha ho už 7 rokov. Lovci UFO zverejnili sériu fotografií zo sondy, ktoré zachytávajú diskové objekty z rôznych uhlov. Jeden obrázok dokonca zachytáva diskovitý objekt nad povrchom, čo naznačuje, že by sa tam mohli nachádzať mobilné mimozemské základne. Konšpirátori tiež dávajú do pozornosti inú lunárnu fotografiu, ktorá zobrazuje kráter v tvare umelo vytvoreného trojuholníka s neprirodzene jasnými hranami. Následne tento objekt zmizol.

Youtube/SecureTeam10

Ako to teda je?

Aby sme pochopili motiváciu produkovať takéto správy, musíme sa pozrieť bližšie na youtube kanál SecureTeam10. Kanál odoberá vyše 800 tisíc ľudí a na videách tak zarába až 690 eur denne. Je preto jasné, prečo produkujú videá, ktoré majú však žiaľ ďaleko od pravdy. 

Youtube/SecureTeam10

Našťastie existujú aj Youtube kanál, ktorý síce nemá toľko veľa odberov, na druhej strane sa ale snaží byť serióznym a konšpirácie či doslova klamstvá vyvracia.

Zakladateľ kanálu Lions Ground tvrdí, že videá SecureTeam10 sú nebezpečné a škodlivé pre skutočný UFO výskum. Tvrdí tiež, že tí, ktorí veria videám na SecureTeam10, podporujú tým jeho zakladateľa, ktorý sa vyváža na luxusnom aute a hovorí si: „Ďakujem hlupáci“. 

Youtube/SecureTeam10

Keď už sa bavíme o videách na SecureTeam10, tak napríklad lietajúci tanier, ktorý sa mal údajne nachádzať na Antarktíde bol v skutočnosti iba rybník.. Podobne je na tom aj práve teraz zverejnené video. Objekty na videu sú fotografované z veľkej vzdialenosti a z rôznych uhlov, preto sa niektoré objekty môžu javiť skreslene a vyzerať naozaj mierne podozrivo. Keď sa ale na rovnakú oblasť pozriete na fotografii z iného uhla je vidieť, že sa tam nenachádza nič, čo by malo vzbudzovať veľký záujem. 

„Jediné čo video dokázalo je, že ľudia sú ochotní veriť nepodloženým dôkazom“, uzatvára Heathcliff z Lions Ground.

Pozri aj: 12 najväčších hoaxov, ktorým možno stále veríte aj vy

interez.sk (Matej Mensatoris), dailymail.co.uk
0
Komentovať (0)