viralthread.com

Lietadlá na ostrove Svätý Martin pristávajú hneď vedľa obľúbenej pláže. To návštevníkom zaručuje nevšedný a nezabudnuteľný zážitok. Avšak niekedy to môže byť aj pekne nebezpečné.

Pláž na karibskom ostrove Svätý Martin sa môže pochváliť krištáľovo čistou vodou, nádherným pieskom a ešte niečim navyše. V tesnej blízkosti pláže sa totiž nachádza medzinárodné letisko Princeznej Juliany. Tisíce ľudí chodia na túto pláž len preto, aby sa pri vode mohli pozerať, ako im nad hlavami odlietajú či pristávajú stotonové stroje. No niekedy to môže byť aj pekne nebezpečné. 

Runway 10 na letisku je dlhá iba niečo vyše dvoch kilometrov, čo je pre pilotov veľkých Jumbo Jetov poriadna výzva. Aby dokázali bezpečne pristáť na tejto krátkej dráhe, musia na ňu nalietavať veľmi nízko, doslova len niekoľko metrov nad hlavami návštevníkov pláže.

viralthread.com
viralthread.com

Domáci ale varujú pred prípadným nebezpečenstvom, ktoré môže nastať v dôsledku hluku a najmä kvôli silným vetrom vznikajúcim od ťahu prúdových motorov.

Martha Hardest z New Yorku takto opísala svoje zážitky: “ Bolo to úžasné. Všetky naše veci, uteráky, okuliare, to všetko nám odfúklo. Je to niečo čo som nezažila nikdy vo svojom živote.“ 

viralthread.com
viralthread.com

Táto Runway nie je preslávená len tak pre nič. Už v roku 2012 musela byť mladá žena prevezená do nemocnice po tom, ako utrpela vážne poranenie hlavy. Vytvorený víchor z lietadla ju doslova zmietol a nešťastne si narazila hlavu. Viac vo videu:

Je neuveriteľné, že odvážlivcov neodradia ani takéto zážitky a stále prichádzajú k letisku a chcú si okúsiť túto silu na vlastnej koži. Pozrite si tiež video, ako sila prúdového motora doslova sfúkne ľudí do oceánu.

Išli by ste sa tam pozrieť? My rozhodne áno.

interez.sk (mmm), viralthread.com
Príbehy
0
Komentovať (0)