Foto: Twitter/ Sat.1

Jedným z obľúbených spôsobov, ako stráviť voľný čas, je sledovanie televízie.

Značnej obľube sa tešia rôzne reality show, medzi nimi napríklad aj súťaž Big Brother. Kedysi si táto súťaž získala množstvo fanúšikov aj na Slovensku, v súčasnosti však prebieha v Nemecku. Účastníci show žijú v sladkej nevedomosti, o pandémii koronavírusu nevedia.

Súťažiaci o pandémii nevedia

Show Big Brother má niekoľko pravidiel, medzi nimi napríklad to, že účastníci majú zakázaný akýkoľvek kontakt s vonkajším svetom. Nesledujú médiá a s nikým z vonkajšieho sveta nekomunikujú. To znamená, že nemajú informácie ani o prebiehajúcej pandémii koronavírusu a organizátori súťaže boli rozhodnutí, že súťažiacich zatiaľ informovať nebudú.

Ako informuje portál The Guardian, medzi posledných ľudí, ktorí o šírení koronavírusu takmer nič nevedia, patrí 14 mužov a žien zavretých vo vile v nemeckom Kolíne, kde práve prebieha 13. séria reality show Big Brother. Obyvatelia vily sú od okolitého sveta izolovaní už od 6. februára, odvtedy sa však situácia výrazne zhoršila. 6. marca pribudli do vily noví obyvatelia, tí však mali prísny zákaz s ostatnými o koronavíruse hovoriť.

Produkcia ich chce informovať v špeciálnej časti

Producenti nemecký portál Süddeutsche Zeitung spočiatku informovali, že súťažiacich budú informovať až vtedy, keď sa ich koronavírus bude priamo dotýkať, napríklad, keď ochorie člen ich rodiny. Okrem toho, produkcia zaviedla prísnejšie hygienické opatrenia, súťažiacim však príčina vysvetlená nebola.

Pod nátlakom verejnosti napokon produkcia svoj prístup prehodnotila a rozhodla sa odvysielať špeciálny diel, v ktorom budú súťažiaci o pandémii informovaní. Súťažiaci budú môcť klásť otázky a obdržia aj správu vo forme videa od svojich blízkych.

V súčasnosti prebieha show Big Brother aj v ďalších krajinách, napríklad v Brazílii a v Kanade, kde súťažiaci taktiež o pandémii nevedeli.

The Guardian
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )