Foto: TASR - Daniel Stehlík/Instagram (@zomriofficial)

Kým väčšina voličov využila na dopravu do volebnej miestnosti auto, verejnú dopravu či vlastné nohy, žena z Prievidze to posunula na iný level.

Ako vyplýva zo správ od polície, tohtoročné prezidentské voľby zatiaľ prebiehajú bez väčších problémov a narušení. „Dohliadame na bezproblémový priebeh prezidentských volieb a doteraz sme nezaznamenali žiadne narušenie verejného poriadku,“ uviedla na sociálnej sieti. Väčšina Slovákov má už v súčasnosti zrejme odvolené, pričom ani dnes nechýbali kuriozity či úsmevné momenty. O jeden sa podelila žena z Prievidze, ktorá na voľby doslova docválala.

Vtipné video na sociálnych sieťach zverejnila satirická stránka Zomri a zachytáva ženu, ktorá s občianskym preukazom na koni pricválala do volebnej miestnosti nachádzajúcej sa v budove Gymnázia V. B. Nedožerského v Prievidzi. Ide zatiaľ o jeden z najúsmevnejších momentov tohtoročných volieb, čo značne ohodnotili aj ľudia v komentárovej sekcii.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa zomriofficial (@zomriofficial)

Voľby sa nesú v pokojnom duchu

Prakticky zo všetkých volebných okrskov zatiaľ konštatujú, že voľby majú pokojný priebeh. „Priebeh volieb je vo všetkých okrskoch pokojný, neevidujeme žiadne sťažnosti ani incidenty,“ priblížila hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.

Podobné správy prišli aj z Horehronia, konkrétne breznianskeho okresu. „Priebeh volieb je pokojný, všetko ide podľa plánu. Nezaznamenali sme žiadne rušivé momenty ani závažné či menej závažné sťažnosti,“ konštatoval podvečer pre TASR aj podpredseda okresnej volebnej komisie Martin Baxa. Priebežne vykonávajú aj obhliadky okrskov.

Priebeh prezidentských volieb v okresoch Nitra, Zlaté Moravce, Komárno a Nové Zámky je zatiaľ tiež veľmi pokojný a bezproblémový. Potvrdili to okresné volebné komisie. Tie doteraz nemuseli riešiť žiadne vážnejšie problémy či incidenty ani v jednom zo 453 okrskov.

Uložiť článok

Najnovšie články