Foto: Instagram/ Oraclecomicsschweiz

Z oblohy sa začali sypať peniaze.

Istý používateľ Instagramu na sociálnej sieti oznámil, že v Zürichu budú na námestí Chinawiese pršať peniaze. Následne skutočne roztrúsil približne 24 000 frankov (v prepočte približne 24 500 eur), čím rozpútal hotové šialenstvo. V súčasnosti udalosť vyvoláva množstvo otázok.

Akcia vyvolala davové šialenstvo

Ako informuje web Novinky, pred niekoľkými dňami sa v Zürichu odohralo niečo naozaj bizarné. Človek vystupujúci pod menom Oracle oznámil už vopred, že v sobotu 11. mája budú na Chinawiese pršať peniaze. Dodal, že tí, ktorí mu neveria, môžu ostať doma a ostatným praje veľa šťastia. Počas nasledujúceho dňa sa na stanovenom mieste zhromaždili stovky ľudí. Niektorí tam čakali aj niekoľko hodín.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Oracle Comics (@oraclecomicsschweiz)

Denník Blick informoval, že šialenstvo sa strhlo krátko pred ôsmou hodinou večer. Nad Chinawiese sa objavil dron s vakom, ktorý sa po chvíli otvoril a na ľudí z neho začali padať peniaze. Dav sa za nimi okamžite začal načahovať a ľudia sa ich snažili pochytať čo najviac. Ľudia doslova šaleli. Na miesto bola privolaná aj sanitka.

Môže ísť o falzifikáty

Niekoľko ľudí po bizarnej udalosti priznalo, že sa im podarilo ukoristiť si pár desiatok frankov. Žiaľ, na mieste boli aj deti a 12-ročný chlapec utrpel ťažké zranenia. Poranil ho bližšie neurčený ostrý predmet, následkom čoho musel byť prevezený na ošetrenie do nemocnice.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Oracle Comics (@oraclecomicsschweiz)

Udalosť už vyšetruje polícia. Ukázalo sa totiž, že Oracle nemal na vykonanie takejto akcie potrebné povolenie. V súčasnosti nie je jasné, o čo organizátorovi vlastne šlo. Polícia sa tiež zaoberá otázkou, či boli peniaze zhodené za pomoci dronu skutočné, alebo išlo len o falzifikáty.

Uložiť článok

Najnovšie články