Ilustračná foto: TASR - Jakub Kotian

Škola v Bernolákove má pripravovať študentov aj pre ozbrojené sily.

Stredná odborná škola agrotechnická J. A. Gagarina v Bernolákove otvorila v tomto školskom roku nový študijný odbor s názvom „Ochrana osôb a majetku“. Absolventi tohto štúdia môžu získať uplatnenie v Ozbrojených silách SR či v ďalších bezpečnostných zložkách, oznamuje Ministerstvo obrany SR na svojej stránke

„V súčasnosti na Slovensku absentuje stredná vojenská škola, a preto ma veľmi teší, že aj vďaka tejto úspešnej spolupráci môže dnes 59 študentov začať štúdium v takomto odbore, ktorý vytvorí predpoklad pre vstup do ozbrojených síl, alebo iných bezpečnostných zložiek“, povedal minister obrany Peter Gajdoš, ktorý sa zúčastnil na slávnostnom otvorení.

Ilustračná foto: TASR – Jakub Kotian

Podľa riaditeľky štúdium začne špeciálnou bezpečnostnou a špeciálnou športovou prípravou. Jeho absolventi budú ovládať napríklad aj základy kriminalistiky, bezpečnostného práva, teda odborných predmetov, ktoré súvisia s ochranou osôb a majetku.

Úspešní študenti štvorročného odboru budú mať predpoklady pre ďalšie štúdium na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši, alebo pre kariéru v Ozbrojených silách SR. Budú sa môcť uplatniť napríklad aj vo funkciách Vojenskej polície, na rôznych pozíciách v rámci pozemných síl, alebo na niektorých funkciách v logistike.

Ilustračná foto: TASR – Henrich Mišovič

Nový odbor obsahuje aj odbornú a praktickú prípravu, v rámci ktorej si študenti osvoja prvky sebaobrany, základné bojové zručnosti, prvú pomoc, či poradovú a špeciálnu bezpečnostnú prípravu. Okrem toho sa počas štúdia zamerajú na oblasť ekonomiky, práva, kriminalistiky, kynológie, psychológie a sociálnej komunikácie. Odborná prax bude realizovaná v reálnych alebo simulovaných podmienkach, pričom škola má k dispozícii aj vlastnú strelnicu.

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )