Slovenská informačná služba (SIS) by chcela vytvoriť nové špecializované pracovisko na operatívne a analytické činnosti v kybernetickom priestore.
Vyplýva to zo zverejnenej Stratégie rozvoja SIS 2025 – 2032. Okrem toho by chcela špecializovať už existujúce odborné pracoviská.
„Predpokladom pre napĺňanie cieľov v oblasti kybernetického spravodajstva je vytvorenie jednotného pracoviska, ktoré dokáže poskytnúť všetkým príslušníkom analytických a operatívnych útvarov technickú podporu a metodické usmernenia pri navigácii, vyhľadávaní, získavaní, agregácii a analýze informácií dostupných v kybernetickom priestore,“ uviedla SIS v dokumente.
Pozrú sa aj na politický extrémizmus
Okrem špecializácie pracovísk chce tajná služba rozvíjať aj spravodajské služby v súvislosti s politickým extrémizmom či militantným akceleracionizmom.
„Identifikácia rizík a varovných signálov umožní včasnú reakciu na potenciálne hrozby. Spolupráca s príslušnými inštitúciami prispeje k posilneniu bezpečnostných mechanizmov štátu, čím sa zvýši schopnosť predchádzať a potláčať radikalizačné tendencie,“ píše sa v materiáli. Služba by sa chcela rozvíjať i v monitorovaní organizovaného zločinu a kriminality.
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku