Facebook.com

PetraSus / / News
Príbeh tohto muža vo sfilmovanej podobe s názvom Vlk z Wallstreet si vyslúžil nominácie na Oscara a dokonca víťazstvo Zlatého glóbusu.

Po krátkej odmlke je však hlavná postava kultového filmu Jordan Belfort späť a opäť si žije na vysokej nohe. Muž, ktorého prezývka sa stala názvom filmu, stále dlží milióny (odhadom 90 miliónov eur) ľuďom, ktorých podviedol. Napriek tomu tvrdí, že nemá nič spoločné s hlavnou postavou filmu, ktorú stvárnil Leonardo DiCaprio.

Jeho profil na Facebooku tvrdí niečo iné. Napriek tomu, že Jordan tvrdí, že všetky svoje dlhy splatil, mnoho z ľudí, ktorých podviedol tvrdí, že žiadne peniaze nedostali. Vyzerá to však tak, že Belfort si nažíva vskutku dobre. Tvrdí, že vyplatil viac než 1500 obetí svojich nekalých činností. Teraz si však užíva výlety napríklad do Vatikánu.

Belfort zbohatol tým, že navádzal klientov, aby nakúpili cenné papiere na základe nepravdivých alebo prehnaných tvrdení. Po tom, ako v roku 1990 priznal svoju vinu, si za toto zavádzanie odsedel 22 mesiacov vo väzení. Na základe svojich zločinov vytvoril memoár, z ktorého sa neskôr stal trhák s názvom Vlk z Wall Street.

I get many questions about the movie, The Wolf of Wall Street. So here's some truth. Working with Leo was probably one…

Geplaatst door Jordan Belfort – Wolf of Wall Street op maandag 27 maart 2017

V krátkosti si pripomeňme na základe čoho vlastne príbeh vznikol. V roku 1987 začal Belfort pracovať pre LF Rotschild, kde každodennou súčasťou boli sex a drogy. Bol však vyhodený a tak začal vlastný biznis s cennými papiermi, od nuly v obyčajnej garáži. Jeho agresívny štýl jednania so zákazníkmi a provízie mu zabezpečili menšie bohatstvo. Všetko začína naberať na obrátkach, keď sa Belfortova firma stáva úspešnou, avšak pre svoje praktiky podozrivou a stáva sa centrom záujmu FBI. Po dlhom vyšetrovaní je Belfort napokon lapený a odsúdený na 22 mesiacov pobytu vo väzení. Po tom, čo bol prepustený, však neostal s prázdnymi rukami. Rozbehol totiž semináre o tom, ako byť úspešným predajcom.

Geplaatst door Jordan Belfort – Wolf of Wall Street op zondag 2 oktober 2016

„Práve teraz mám turné po Amerike a vyhlásil som, že sto percent z profitu poputuje na vyplatenie obetí,“ vyjadril sa pre Inside Editions Jordan Belfort.

Toto vyhlásenie však z jeho úst vyšlo ešte v roku 2014, Belfort stále vedie semináre a žije svoj život naplno. Údajne však stále dlží rovnaké množstvo peňazí ako pred tromi rokmi. Podľa všetkého je majiteľom niekoľkých veľkých nehnuteľností, vrátane zámku, ktorý je práve na predaj za približne 14 miliónov eur. Vlastní tiež niekoľko súkromných lietadiel a pokojne si môže dovoliť luxusné výlety do Vatikánu či do vychytených lyžiarskych oblastí.

Jedna z obetí, zubár na dôchodku Alfred Vitt tvrdí, že Belfort mu stále dlží takmer 180 tisíc eur. „Keď vidím tieto obrázky, je mi zle,“ vyjadril sa Vitt po tom, čo videl fotografie Belfortovho okázalého života. „Je to obyčajný klamár a podvodník.“  Úrad Americkej prokuratúry sa k Belfortovmu prípadu odmietol vyjadriť.

Be enthusiastic. Be sharp. Be an expert. Without this you literally cannot move your game forward. It’s that simple.

Geplaatst door Jordan Belfort – Wolf of Wall Street op maandag 7 november 2016

Ak by Belfort skutočne svoje obete vyplácal a platil by každej mesačne 4 až 5 tisíc eur, trvalo by mu 1600 rokov, kým by sa svojich dlhov úplne zbavil.

Pozri aj: Jordan Belfort alebo Vlk z Wall Street. Príbeh muža, ktorý začínal s predajom zmrzliny no podvodmi získal vyše 70 áut, dva vrtuľníky, jachtu a nespočetne špinavých peňazí

interez.sk (PetraS) ladbible.com
0
Komentovať (0)