Branislav Blaško / / Veda
Predstavte si, že by ste vlastnili doménu Google.com aspoň na kratučký okamih. Čo by ste urobili? Sanmayovi Vedovi sa stalo niečo podobné pred rokom. Minulý...

Predstavte si, že by ste vlastnili doménu Google.com aspoň na kratučký okamih. Čo by ste urobili? Sanmayovi Vedovi sa stalo niečo podobné pred rokom. Minulý rok na jeseň sa mu podaril hurársky kúsok, kúpil doménu google.com za 12 $ (cca 11 €) . Ako to je ale možné?

Sanmay si prechádzal google domény a zistil že doménu google.com je možné kúpiť za 12$. Neváhal a v momente ju odkúpil. Celú minútu vlastnil doménu google.com, ktorá má obrovskú hodnotu. Všetko sa to ale skončilo, keď dostal dva emaily od spoločnosti s podrobnosťami o zrušení domény a druhý s odmenou. Za necelú minútu si študent zarobil 6006,13 $ (cca 5 500 €). 

google
Sanmay Ved / Via linkedin.com

Google v týchto dňoch zverejnilo koľko v skutočnosti za omylom predanú doménu Vedovi darovalo. Keď sa dozvedeli, že celú sumu 6006,13 $ venoval charite na vzdelávanie v chudobných častiach Indie, sumu zdvojnásobili.

0
Komentovať (0)