Foto:.a1attack.com

Firma Attack predstavila nový mezonetový karavan, ktorý môžete s ľahkosťou ovládať aj vaším mobilom.

Leto je ideálny čas na potulovanie sa po prírode, objavovanie nových miest alebo si ísť niekam oddýchnuť k vode. Mnohí z nás rozmýšľajú, či je lepšie ísť autom alebo letecky. Jedno aj druhé prináša svoje obmedzenia – letecky sa len ťažko budete pohybovať po neobjavených miestach a plážach ako v prípade cestovania autom, no tam máte menej miesta a spať v ňom je často priam utrpenie.

Zdá sa, že dieru na trhu vypĺňajú karavany a obytné vozy, no tie nie sú vždy najlacnejšou alternatívou. Maličký karavan vám neposkytne veľa miesta, no výhodou je, že potrebujete len základné vodičské oprávnenie a máte prístup všade tak, kam aj osobné vozidlá. Väčšie karavany môžu stáť aj toľko čo nový byt a okrem problémov s vodičským preukazom musíte myslieť aj na väčšiu spotrebu a väčšiu veľkosť samotného vozidla, s ktorým sa nie vždy vojdete tam, kam chcete.

Vyriešiť túto dilemu by mohla automobilová značka Attack, a to vďaka jej mezonetovému karavanu. Stojí za ním Dick Kvetňanský, ktorý už v minulosti navrhol kabriolet Attack Roadster, ale aj pretekársky Attack R4S či Praga R4S, s ktorými zbieral úspechy v najťažšej okruhovej triede GT Open po celej Európe. Teraz prichádza s dômyselným karavanom Attack Homester, ktorý sadne ako uliaty každému.

Je to karavan o veľkosti dodávky, no nájdete v ňom dve kúpeľne, vaňu, luxusnú manželskú posteľ, veľkú kuchyňu, jedáleň, toaletu a garáž napríklad na zaparkovanie skútra. To všetko sa vám rozbalí stlačením jedného gombíka – dodávka sa premení na obrovský mezonet. Svojou veľkosťou patrí do triedy osobných motorových vozidiel, teda parkovanie by nemalo robiť problém ani nežnejšiemu pohlaviu.

Moderný karavan ponúkne potrebný komfort pre štvorčlennú posádku. Keďže je postavený z ultrapevných a superľahkých materiálov, jeho hmotnosť sa pohybuje okolo 900 kilogramov. Okrem toho ho môžete úplne celý ovládať pomocou diaľkového ovládania alebo smartfónu. Jeho cenovka začína na sume 36 840 eur.

Vedeli by ste si predstaviť dovolenkovať v takomto aute?

Pozri aj: Niekde garsónku, niekde vilu. Takéto byty si kúpite v rôznych častiach Slovenska za 100-tisíc eur

a1attack.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )