Reprofoto: TASR - Adriána Hudecová

Horský priechod Donovaly museli uzavrieť pre nákladnú dopravu nad 10 m celkovej dĺžky. 

Časť Slovenska bude aj naďalej trápiť sneženie a poľadovica. Vydané sú výstrahy prvého stupňa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojom webe.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje Slovenská správa ciest (SSP) na svojej stránke zjazdnost.sk, všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Vrstva kašovitého snehu sa nachádza na obchvate Hornej Štubne a na R1 v Banskej Bystrici.

„Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach pokrytý čerstvým, kašovitým až utlačeným a miestami aj zľadovateným snehom v hrúbke 1-3 cm, na cestách III. triedy v oblasti Trstenej utlačeným snehom do 4-5 cm,“ píše SSP na svojom webe. Horský priechod Donovaly museli uzavrieť pre nákladnú dopravu nad 10 m celkovej dĺžky.

SSP upozorňuje, že na vlhkej až mokrej vozovke sa pri zníženej teplote môže vytvárať poľadovica. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť do 100 m v oblasti Detvy a Východnej. Cesta II/531 v okresoch Revúca a Brezno je uzavretá pre nákladnú dopravu nad 10 m celkovej dĺžky.

Výstraha pred snežením je do štvrtkového (7. 12.) rána vydaná pre väčšinu Banskobystrického kraja, tiež pre okresy Prievidza, Levice, Zlaté Moravce a Turčianske Teplice. „Ojedinele spadne okolo desať centimetrov nového snehu,“ podotkli meteorológovia.

Do stredajšej polnoci sa môže podľa SHMÚ poľadovica ojedinele vyskytnúť v celom Banskobystrickom kraji, vo väčšine Nitrianskeho kraja a v okresoch Rožňava, Dunajská Streda, Galanta a Hlohovec. Vo štvrtok by mal pribudnúť aj Košický kraj, s výnimkou okresu Spišská Nová Ves.

Prvostupňová výstraha pred tvorbou snehových jazykov a závejov by mala začať platiť vo štvrtok od 7.00 h v celom Bratislavskom a Trnavskom kraji i v časti Trenčianskeho a Nitrianskeho kraja.

Uložiť článok

Najnovšie články