Nemeckí a slovenskí fanúšikovia počas zápasu Nemecko - USA

Nemeckí a slovenskí fanúšikovia počas zápasu Nemecko - USA, foto: TASR - František Iván

Dnešný zápas Nemecka s USA bol pre Slovensko kľúčovým.

V prípade, že by dokázali Nemci vyhrať zápas s USA, Slováci by mali ešte šancu postúpiť do štvrťfinále na úkor USA. Hokejistom Nemecka sa darilo zdorovať útokom amerického tímu skoro celý zápas, no v poslednej tretine dostali rozhodujúci gól a prehrali napokon 3:1.

Zápas začal hneď dvomi obrovskými šancami ako na jednej, tak aj na druhej strane. Ani jedna neskončila gólom no ukázali, akým tempom sa bude tento zápas uberať. Oba tímy si dokázali v prvej polovici úvodnej tretiny vypracovať mnoho výborných príležitostí, no tak, ako tie úvodné, ani tieto neskončili gólom. Prvú presilovú hru v zápase si mohli zahrať v deviatej minúte Nemci po faule Eichela. V početnej výhode ale gól nepadol. Iba niekoľko sekúnd po nej však dokázali Nemci streliť prvý gól zápasu, brankára Schneidera prekonal Tiffels. V 13. minúte prišiel po strele Kellera teč Van Riemsdyka a USA vyrovnalo stav zápasu na 1:1.

Nemecký otvárací gól zápasu
Nemecký otvárací gól zápasu, foto: TASR – František Iván

Nemci sa mohli už po 90 sekundách druhej tretiny dostať do vedenia, no Plachta nastrelil len žrď. Američan Eichel sa dostal v 4. minúte do samostatného nájazdu, no krásnym zákrokom sa predviedol Niederberger. V druhej tretine sa hral výrazne opatrnejší hokej ako v prvej a aj preto sme šance videli iba sporadicky. Po obrovskej chyba Draisaitla sa však v 11. minúte dostal do obrovskej príležitosti Van Riemsdyk, no nepodarilo sa mu trafiť prázdnu bránku. Do veľkej šance sa dostali aj Nemci, v samostatnom nájazde ale Michaelis nedokázal prekonať Schneidera. V prostrednej tretine sme napokon gól nevideli.

Šanca USA v zápase proti Nemecku
Šanca USA v zápase proti Nemecku, foto: TASR – František Iván

V tretej tretine sa hneď po 40 sekundách dostal do obrovskej šance opäť Van Riemsdyk, no nemeckého brankára Niederbergera sa mu nepodarilo prekonať. Američania v tejto tretine výrazne pridali a väčšinu času trávili v útočnej tretine. Aj napriek tomu sa Nemci vďaka protiútokom dostávali pred Schneiderovu bránku, no prvých 7 minút tretej tretiny sme gól nevideli. V desiatej minúte však dokázal úžasnú časovanú prihrávku zúžitkovať na druhý gól Američanov Larkin. V 13. minúte Nemecko zle striedalo, ocitlo sa na ľadovej ploche naraz so šiestimi hráčmi a Američania si zahrali presilovú hru. Nemci sa nedokázali ubrániť a zlé striedanie potrestal Eichel. 2 minúty pred koncom ešte mali šancu Nemci skórovať počas presilovej hry, no tú sa im nepodarilo využiť a zápas skončil výsledkom 3:1 pre USA.

Slovensko odohrá posledný zápas turnaja proti tímu Dánska v utorok o 16:15.