Pred mesiacom začali Slovákov bombardovať telefonáty z Afriky. Prezvonenie trvalo iba niekoľko sekúnd, ak ste hovor prijali, na druhej strane sa nikto neozval. Ak by ste na číslo zavolali, vaša faktúra za mobilný telefón by sa mohla navýšiť o niekoľko eur. Aj keď hovory na nejaký čas ustali, opäť sa začali v týchto dňoch objavovať.
Dnes nás na túto situáciu upozornil náš čitateľ, pričom aj na naše mobily a na mobily našich známych volali podozrivé čísla z Mali, ktoré začínajú telefónnou predvoľbou +223. Portál Živé.sk upozorňuje, že podozrivé hovory prichádzajú aj z afrického Malawi, ktorého predvoľba sa začína +265.
Najlepším riešením je takéto čísla nedvíhať a hlavne na ne spätne nevolať. Ak ste hovor prijali, nemali by ste sa obávať poplatkov, keďže prijatie hovoru zo zahraničia je zadarmo. Problém ale môže nastať, ak by ste na takéto číslo spätne zavolali. Za minútu takéhoto hovoru môžete zaplatiť aj niekoľko eur.

Slovenskí operátori odporúčajú takéto hovory blokovať, prípadne im ich nahlasovať. Nahlásené číslo operátor zablokuje a už sa nebude môcť dovolať. Čísla sa nedajú blokovať dopredu, takže by ste mali byť opatrní.
Ak vaši blízki žijú či sa nachádzajú v zahraničí, mali by ste mať ich miestne čísla uložené v mobilnom telefóne, aby ste vedeli, že vám volajú práve oni. Polícia Slovenskej republiky ešte minulý mesiac uviedla, že ak by vám aj blízki volali z cudzieho čísla a nedovolali by sa vám, poslali by SMS, že ich máte na toto číslo kontaktovať.
Najlepším riešením je teda triezvy rozum. Nevolajte spätne na čísla zo zahraničia, ktoré nepoznáte. Ušetríte si tak problémy a najmä peniaze.
Herci, ktorí boli počas natáčania Harryho Pottera vymenení: Niekedy to bolo fiasko, inokedy tvorcovia nemali na výber
Terapia červeným svetlom nie je zázračná, tvrdí odborníčka: Vedeckých dôkazov je málo a chýbajú, nie je to všeliek
ANKETA: Nepáči sa mi to, malo by sa to odstrániť. Slovákov sme sa opýtali, čo si myslia o Separovom sprejovaní v Himalájach
Káva za 3,60 eura nám udrela do nosa a nevoňala: Boli sme v novom podniku, ktorý otvorili majitelia reštaurácie z Na nože
Prirovnávajú ju ku Kate Middleton, takto ju mal Putin žiadať o ruku: Kto je Alina Kabajevová, údajná nová cárovná v Kremli?
Ste tu za hodinu, najete sa od 5 eur: O tomto európskom klenote ste možno nikdy nepočuli, musíte ho vidieť
Detské nosové vakcíny proti chrípke boli fuč za pár hodín. Vieme, kedy príde posledná dávka, niektorí rodičia sú zúfalí
Budú v sobotu na Sviatok Všetkých svätých otvorené obchody? Pozrite sa, ako to bude po novom, reťazce hlásia zmeny
Radik bol postrach Ruska: Škrtil 90-ročné ženy, tvrdil, že ich to nebolí a len sa chcel najesť. Náhodou ho zachytilo video
Boli sme sa v Bratislave zaočkovať proti covidu bez registrácie: Rad nemal konca, ľudia vtipkovali o kukurici. Na toto sa pripravte












Nahlásiť chybu v článku