Foto: Prima COOL SK (úprava: interez.sk)

Skupina Prima predstaví slovenským divákom kanál Prima COOL oficiálne: vo verzii pre slovenský trh s inou programovou štruktúrou.

Originálne komediálne seriály, zábavné programy, motoristické a cestovateľské magazíny, pohľad na často drsnú realitu, ale aj legendárne sci-fi. To je úvodná programová ponuka nového televízneho kanálu skupiny Prima, určeného pre slovenský televízny trh. Kanál Prima COOL SK sa zameria najmä na mladšieho a mužského diváka. 

Článok pokračuje pod videom ↓

„Prima COOL SK pribudne v ponukách väčšiny operátorov satelitných, káblových, IPTV a platených DVB-T služieb na Slovensku od pondelka 27. mája. V rovnaký deň dôjde aj k zmene názvu televízneho kanálu Prima PLUS, ktorý bude už ako Prima SK na slovenské obrazovky naďalej prinášať premiérovú vlastnú tvorbu skupiny Prima,“ uviedol Michal Stárek, senior manažér pre distribúciu skupiny Prima.

Prima COOL na Slovensku oficiálne

„Televízna stanica Prima COOL SK nám dáva možnosť priniesť divákom na Slovensku množstvo ďalšej originálnej zábavnej tvorby, pestrej škály vlastných úspešných motoristických, cestovateľských alebo dokumentárnych a reality programov. Popri kanáli Prima PLUS, respektíve Prima SK, ktorý sa zameriava na premiérovú seriálovú a rodinnú zábavnú tvorbu skupiny Prima, tak novým obsahom viac cielime na mužské publikum a mladších divákov,“ priblížila Alex Ruzek, programová riaditeľka skupiny Prima.

Foto: Prima COOL SK

Nový kanál pre slovenský trh nadviaže na prvý z tematických kanálov skupiny Prima v Českej republike. Tým je od roku 2009 práve kanál Prima COOL, ktorý sa stále viac zameriava na vlastnú tvorbu. K tomuto kanálu neodmysliteľne patria aj niektoré dnes už ikonické zahraničné programy a seriály.

Hviezdna brána, Top Gear a česká tvorba

Aj na kanáli Prima COOL SK preto programy vlastnej tvorby doplnia vybrané akvizičné tituly, ktoré sú na trhu pre Slovensko licenčne dostupné. Pôjde napríklad o legendárny britský motoristický program Top Gear, alebo jeden z najznámejších sci-fi seriálov posledných desaťročí Hviezdna brána (Stargate SG-1). Programovú ponuku stanice by navyše v najbližšom období mohol doplniť ešte aj ďalší akvizičný obsah.

Seriál Hviezdna brána (Stargate SG-1) patrí medzi kultové. Foto: Prima COOL SK

Okrem programov známych z vysielania kanálu Prima COOL v Českej republike, sa v programovej ponuke Prima COOL SK objaví napríklad aj séria príbehov z každodennej policajnej praxe Policie v akci, známa v Česku z vysielania hlavného kanálu Prima.

Záber zo seriálu Policie v akci. Foto: Prima COOL SK

Budú aj Simpsonovci či Futurama?

Okrem spomínaného akvizičného seriálu Hvězdná brána alebo motoristického magazínu Top Gear, ponúkne kanál zábavné relácie ako Prima Partička, Mikýřova hysteorie českých dějin, show K.O.MICI, Nečum na mě show, alebo komediálny seriál Bodyguardi s Predragom Bjelacom a Adamom Ernestom v hlavných úlohách. Chýbať nebudú ani premiérové vydania motoristického programu Autosalon, Fotra na tripu, ale aj herného magazínu Re-Play a ďalších.

Takto bude vyzerať program kanálu Prima COOL SK v prvých týždňoch. Foto: Prima COOL SK

Ako pred pár dňami uviedol portál Živé.sk, skupina Prima sa snaží získať aj ďalšie zahraničné tituly, vďaka ktorým je medzi slovenskými divákmi populárna. Najväčšia pozornosť sa upriamuje na kultové animované seriály ako Simpsonovci (The Simpsons), či Futurama, ktoré česká verzia kanálu Prima COOL vysiela každý deň a vždy v niekoľkých častiach za sebou. Zatiaľ nie je jasné, či sa vo vysielaní Prima COOL SK objavia. Slovenská verzia kanálu dokonca vo svojej programovej štruktúre, ktorú má redakcia interez.sk k dispozícii, nepočíta ani s filmovými akvizíciami.

Skupina Prima vysiela na Slovensku už od roku 2017, kedy spustila prvý oficiálny TV kanál Prima PLUS (novo bude premenovaný na Prima SK). Od roku 2020 pribudla aj spravodajská multiplatforma CNN Prima NEWS. Skupina Prima už teraz pripravuje aj štart ďalšieho televízneho kanálu pre slovenských divákov. Programovú ponuku na jeseň tohto roku rozšíri kanál Prima LOVE SK. Obe stanice na Slovensku operátori distribuovali neoficiálne a skupina Prima to nikdy vážnejšie neriešila. Šírenie českých staníc bolo ale dlhodobo tŕňom v oku slovenských televíznych staníc, ktoré operátorov žiadali o ich vyradenie z ponúk. Slovenskí diváci sledujúci české stanice sú totiž potenciálnymi divákmi slovenských programov.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články