Ilustračná foto: Unsplash

Trend streamovacích služieb na rok 2024 je, zdá sa, jasný.

Ako jeden z najväčších problémov streamovacích služieb sa najčastejšie skloňuje, že ich je príliš veľa a ich mesačné predplatné nestojí najmenej. Aj na slovenskom trhu ich funguje viacero (z tých najdôležitejších a najznámejších ich je 9) a ďalšie časom istotne pribudnú.

Článok pokračuje pod videom ↓

Sen mnohých používateľov streamovacích platforiem je mať jednu, kde nájdu všetko. To ale, samozrejme, nie je také jednoduché, aj keď existujú spôsoby, ako sa k seriálom viacerých streamovacích služieb na jednom mieste dostať dá. Ide však o projekty fungujúce na hrane zákona, ktoré nie je úplne kóšer využívať.

Streamovacie služby sa začali spájať

Aj samotné platformy si ale uvedomujú, že čím viac streamovacích služieb na trhu bude fungovať, tým náročnejšie pre spotrebiteľov bude ich finančne utiahnuť. Prichádzajú tak s novými, lacnejšími variantmi mesačného predplatného s reklamami, no a po novom aj s ešte výhodnejšími balíčkami, píše web Filmtoro. O čo ide?

Streamovacie platformy bojujú za každú cenu a chcú získavať čo najviac predplatiteľov. Najnovším spôsobom, ako to chcú dosiahnuť, je spájaním sa. Len pred pár dňami oznámili dvaja veľkí hráči – konkrétne služby Disney+ a Max (bývalé HBO Max) – že sa spoja a ponúknu balík výhodného predplatného, v rámci ktorého dostanú predplatitelia za výhodnejšiu cenu prístup do služieb Disney+, Max a Hulu.

Foto: Max

Aj Netflix

Najnovšie sa ale rozhodli nezaháľať ani ďalší hráči. Spoločnosť Comcast, ktorá v Spojených štátoch amerických prevádzkuje službu Peacock a na našom trhu spolu so spoločnosťou Paramount vlastní službu SkyShowtime, oznámila vznik balíčka StreamSaver. Ten ponúkne veľmi silnú streamovaciu trojicu – a síce Peacock, Apple TV+ a Netflix. Ceny balíčkov zatiaľ predstavené neboli, majú byť však podstatne nižšie, než by predplatiteľov vyšlo mesačné všetkých troch služieb samostatne. Spustiť ho chcú ešte tento mesiac.

Foto: Profimedia

StreamSaver tak len potvrdzuje nový trend „balíčkovania“ streamovacích služieb, ktorého primárnym cieľom je podpora rastu a zároveň znižovanie nákladov. Spomínané dva balíčky sa spúšťajú zatiaľ len na americkom trhu, no takéto kroky nie sú cudzie ani našincom.

Je to možné aj na Slovensku

Na Slovensku a v Česku je totiž tiež možné si v rámci jedného balíčka predplatiť až dve streamovacie služby. Od začiatku februára 2024 je totiž možné si vo zvýhodnenom balíčku predplatiť služby Canal+ a Apple TV+ v rámci spoločného balíčka Canal+ Komplet, ktorý stojí 11,99 eura mesačne. Predplatitelia tak dostanú prístup ku knižnici Apple TV+, Canal+ a aj k filmovým programom z rodiny FilmBox a CANAL+.

Foto: Canal+ (reprofoto)

Či sa niekedy aj u nás dočkáme podobných výhodnejších balíčkov streamovacích služieb ako v USA, je zatiaľ otázne. Vylúčené to ale vôbec byť nemusí.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články