Foto: youtube.com

Priznajte sa, koľkí z vás by takéto niečo zvládli?

Okrem toho, že sme konzervatívnejší národ, monogamia nám príde vo vzťahoch prirodzená. Od partnera požadujeme, aby nám bol verný a nejeden človek spozornie už pri náznaku toho, že by mal partner alebo partnerka záujem o inú osobu. Čo by ste teda povedali na to, keby ste mali manžela, s ktorým by ste sa delili o priateľa?

Chris, Matt a Cait sú v polyamorickom vzťahu. Polyamoriu je možné vnímať mnohými spôsobmi, buď ako istý druh vzťahovej orientácie, alebo ako životnú filozofiu. Pojem pochádza z latinčiny a znamená “veľa lásky”. V takomto vzťahu je prítomných viacero partnerov a základom je vzájomná akceptácia a súhlas. Vo vašom prípade by to znamenalo, že ak by si vaša partnerka/partner priviedol do domácnosti ďalšiu osobu, každý by to akceptoval a bol s tým stotožnený a spokojný. Dokážete si to predstaviť?

Presne tak totiž žije táto trojica. 38-ročný Chris Brandt a 28-ročný Matt Brandt boli manželmi 6 rokov, keď sa rozhodli, že svoj vzťah posunú na ďalšiu úroveň. Matt predtým heterosexuálnu skúsenosť nezažil, Chris však už áno a v roku 2015 priviedol do ich spoločnej domácnosti 28-ročnú Cait Earnest. Teraz spolu všetci traja šťastne zdieľajú jednu posteľ v spoločnej spálni.

Chris sa pre Barcroft TV vyjadril: “Matt bol spočiatku absolútne proti, nepozdávalo sa mu to. Veľa sme však o tom hovorili a neskôr sa k nápadu staval otvorenejšie. Strávili sme spolu v trojici čoraz viac času a po 7 či 8 mesiacoch u nás Cait prespávala aj 5 nocí v týždni.”

Chris a Cait sa o sebe vyjadrujú, ako o ľuďoch bisexuálnej orientácie, Matt však preferuje pojem “homoflexibilný”: “To, že som homoflexibilný znamená, že mám rád mužov, ale som flexibilný a dokážem byť aj so ženami. Ak si však mám vybrať, preferujem mužov. Keď som prvýkrát zažil sex so ženou, niečo sa vo mne prebudilo. Je to len ďalšie telo, ďalšia duša, s ktorou si môžem vytvoriť prepojenie.”

Cait však priznáva, že to nebolo vždy celkom jednoduché. Bolo pre ňu frustrujúce deliť si čas s Mattom a Chrisom: “Keď sme sa dali dokopy, bojovala som so žiarlivosťou. S Chrisom som mala naozaj silné prepojenie a musela som si deliť čas medzi neho a Matta, čo bolo frustrujúce. Moja neistota narastala, pretože som nevedela, kde je v tom vzťahu moje miesto.”

Matt hovorí, že ho upokojilo, keď im Chris povedal, že ich miluje oboch rovnako. Trojica si takto spolunažíva už dva roky a majú dokonca aj dvoch psov. Matt dodáva, že pekným bonusom sú darčeky navyše na narodeniny a Vianoce.

Každý človek má vlastné potreby a vlastné preferencie a pokiaľ títo traja ľudia takto existujú šťastne a spokojne, myslíme, že im nemáme čo vytýkať, aj keď ich vzťah je prinajmenšom zvláštny.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

indy100
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )