Foto: YanaHolub [CC BY-SA]/Pixabay

Zima u nás nám veľa snehu nenadelila.

Slovenské lyžiarske strediská sa tak musia hlavne spoliehať na technický sneh. Ak si ale chcete užiť pravú lyžovačku, ideálne je pozrieť sa za hranice našej krajiny. Do úvahy tak prichádza najmä Rakúsko s jeho bohatou sieťou lyžiarskych stredísk, vhodných zjazdoviek pre každého lyžiara, skvelou občianskou vybavenosťou a aj stále priaznivými cenami. 

Kam sa ale v Rakúsku na lyžovačku vydať? Vybrali sme za vás týchto 10 lyžiarskych stredísk a ak niektoré z nich navštívite, rozhodne nebudete ľutovať.

Hochkar

Toto lyžiarske stredisko v Dolnom Rakúsku sa nachádza 260 kilometrov od Bratislavy. Ponúka 19 kilometrov zjazdoviek, šesť sedačkových lanoviek a štyri vleky.

Jeho veľkou výhodou je, že nie je až také frekventované ako niektoré iné známe strediská, a tak si tu lyžovačku dokážete vychutnať o to viac. Poteší aj vyváženosť. Môžu tu lyžovať úplní začiatočníci, no takisto sú tu zjazdovky aj strednej či vysokej náročnosti. Na svoje si tu tak príde každý.

Foto: Fxp42 [CC BY-SA]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 39,50 eur
Deti: 23 eur

Stuhleck

Jednoznačnou výhodou Stuhlecku je jeho blízkosť k Bratislave a tak je toto stredisko ideálne na jednodňovú lyžovačku. Za niečo vyše dvoch hodín autom a necelých 200 kilometrov sa dostanete k lyžiarskemu stredisku s 24 kilometrami upravených zjazdoviek s modernými lanovkami. Okrem lyžiarov si tu na svoje môžu prísť aj bežkári, pre ktorých je tu k dispozícii ľahká aj náročnejšia trať.

Na vrchole zjazdovky sa navyše nachádza reštaurácia s terasou a úžasným výhľadom, takže si aj takto môžete spríjemniť oddych počas lyžovania.

Foto: Davidgr1981 [CC BY-SA]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 46 eur
Deti: 23 eur

Semmering

Ak by ste chceli ísť ešte bližšie ako na Stuhleck, potom môžete skúsiť Semmering. Cesta z Bratislavy vám bude trvať iba 1 a pol hodiny a poskytne vám 14 kilometrov zjazdoviek. K dispozícii je jedna kabínková lanovka, jedna štvorsedačka a dva vleky. Semmering si užijú ako začiatočníci, tak aj náročnejší lyžiari.

Semmering poteší aj snowboardistov svojím Split-Parkom a tiež aj bežkárov svojou traťou.

Foto: YanaHolub [CC BY-SA]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: pondelok – streda: 26 eur, štvrtok – nedeľa: 36 eur
Deti: pondelok – streda: 13 eur, štvrtok – nedeľa: 18 eur

Kreischberg

Stredisko nachádzajúce sa v Štajersku je síce vzdialené 330 kilometrov od Bratislavy, no ponúka 42 kilometrov zjazdoviek. Nachádza sa tu až 14 typov lanoviek, ako aj 10-miestna kabínka. Zaujímavosťou najmä pre najmenších lyžiarov je aj pohyblivý koberec.

Kreischberg ponúka trate rôznej náročnosti, čím je vhodný pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých lyžiarov. Vďaka svojej vyššej polohe, približne 2 200 metrov nad morom, sa tu dlho drží sneh. Stredisko je takisto vhodné aj pre bežkárov či skialpinistov.

Foto: Irrelevantish [CC BY-SA]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 46,50 eur
Deti: 24 eur

Kaprun – Kitzsteinhorn

Stredisko je síce vzdialené takmer 500 kilometrov od Bratislavy, za to vás ale čaká parádna lyžovačka na ľadovci. 61 kilometrov zjazdoviek poteší každého lyžiara. K dispozícií je tu spolu 10 lanoviek a niekoľko ďalších vlekov. Toto miesto svojou náročnosťou uspokojí najmä pokročilých a skúsených lyžiarov, no nemusia sa tu obávať aj tí menej skúsení.

Milovníci hlbokého snehu tu môžu jazdiť freeride a pre najskúsenejších lyžiarov je tu pripravená zjazdovka Black Mamba, ktorú sa určite oplatí vyskúšať.

Foto: Unsplash

Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 56,50 eur
Deti: 28 eur

Nassfeld

Korutánske stredisko sa nachádza necelých 500 kilometrov od Bratislavy a ponúka až 110 kilometrov zjazdoviek. Odveziete sa tu na 5 kabínkových a 9 sedačkových lanovkách, k dispozícii je aj 16 vlekov.

Zjazdovky sú vhodné pre mierne pokročilých lyžiarov, no nájdu sa tu trate aj pre začiatočníkov. Vďaka výške 2200 metrov je tu snehu dostatok po celú sezónu a navyše je stredisko známe aj vysokým počtom slnečných dní počas sezóny.

Foto: User: Danuschka at wikivoyage shared [CC BY-SA]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 46 eur
Deti: 23 eur

Sölden

Toto stredisko v Tirolsku nájdete západnej časti Rakúska, blízko hraníc v Talianskom. Cesta autom z Bratislavy vám síce bude trvať 7 a pol hodiny, za to ale dostanete 145 kilometrov upravených zjazdoviek pre lyžiarov všetkých kategórií.

K dispozícii je tu 9 kabínkových lanoviek, niekoľko sedačkových lanoviek a vlekov. Zaujímavosťou tohto lukratívneho strediska je tiež, že sa tu natáčala bondovka Spectre s Danielom Craigom.

Foto: Pixabay

Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 56 eur
Deti: 31 eur

Ischgl

Jedno z najobľúbenejších rakúskych lyžiarskych stredísk sa nachádza približne 6 a pol hodiny cesty z Bratislavy. 238 kilometrov zjazdoviek, z ktorých najdlhšia má 11 kilometrov, uspokojí aj toho najnáročnejšieho lyžiara. Pri takom množstve zjazdoviek je jasné, že toto stredisko je vhodné pre každého lyžiara, či už začiatočníka alebo profesionála.

K dispozícii je tu 7 kabínkových lanoviek a 25 sedačkových lanoviek. Po lyžovačke sa tu môžete zabaviť bohatým nočným životom, je tu množstvo barov a reštaurácií. Pre tých, ktorí majú radšej oddych, je tu takisto možnosť navštíviť viacero wellnessov.

Foto: sanja mm [CC BY]
Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 56 eur
Deti: 32,50 eur

St. Anton am Arlberg

Tirolsko ponúka aj toto stredisko, ktoré je vzdialené, podobne ako Ischgl, 6 a pol hodiny autom od Bratislavy. Spolu až 306 kilometrov zjazdoviek, z ktorých takmer polovica je vhodná pre pohodové lyžovanie, je ideálne pre rodinný výlet na horách. Samozrejme, sú tu aj náročné zjazdovky, takže nudu tu pri lyžovačke rozhodne nezažijete.

Foto: Pixabay

Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 56,50 eur
Deti: 34 eur

Kitzbühel – Kirchberg

Náš prehľad zakončujeme opäť v Tirolsku. Toto stredisko sa nachádza za Salzburgom a cesta vám sem bude trvať necelých 5 hodín. Na 170 kilometrov zjazdoviek tu pripadá spolu až 51 lanoviek a vlekov. Vďaka jednoduchým a stredne náročným tratiam je aj toto stredisko vhodné na rodinnú lyžovačku.

Nachádza sa tu však aj extrémne náročná zjazdovka Streif. Tento svah je určený iba pre tých lyžiarov, ktorí sú ochotní siahnuť na dno svojich možností.

Foto: Pixabay

Ceny skipassov na 1 deň:
Dospelí: 58 eur
Deti: 29 eur

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )