ladbible.com

Svet je voči homosexuálom čoraz otvorenejší a iná orientácia už nie je tabu. Stále však existujú krajiny, v ktorých je homosexualita chápaná ako neprirodzená vec a kde sa proti takýmto ľuďom tvrdo bojuje.

V mnohých krajinách je čoraz ľahšie verejne sa priznať svojej orientácii, keďže moderná spoločnosť to plne akceptuje ako niečo prirodzené. Stále sú však krajiny, kde je také niečo absolútne nemysliteľné. Takou krajinou je napríklad Rusko.Svoje si v Rusku zažil aj 32-ročný gay Alexander Kargaltsev, ktorý odišiel do Ameriky.

„V Rusku bolo takmer nemožné stretávať sa s nejakými mužmi. Boli tam bary a kluby, no chodiť do nich nebolo bezpečné,“ začal Alexander. „Raz, keď som odchádzal z nočného baru, na mňa zaútočila a dobila organizovaná skupina protestujúcich anti-gayov. Policajti sa na to len pozerali a odmietli zasiahnuť, hoci som ja aj moji priatelia prosili o pomoc.“

Domov sa vrátiť nechce, pretože sa bojí, že podobné útoky spojené s diskrimináciou sa budú opakovať. Stalo sa mu, že ho v klube museli zamknúť kvôli mnohým protestom vonku. Po niekoľkých hodinách strávených v tichu v klube ušiel, no aj tak si ho našli štyria alebo piati skinheadi, ktorí ho brutálne dobili.

Ani zoznamovacie aplikácie tam nie sú bezpečné. Alex si dohodol stretnutie s istým mužom na otvorenom námestí, no krátko po príchode prišiel na to, že to bola pasca. Čakali ho tam štyria muži, ktorí mu povedali: „Tu máš, ty buzerant!“ a začali ho bezcitne mlátiť. Polícia tam nie je zárukou bezpečia, počas dúhového pochodu k nemu prišli, bili ho obuškami, použili naňho paralyzér a väčšinu jeho priateľov zatkli.

Dospievanie pre neho tiež nebolo jednoduché, ako 14-ročného ho znásilnil učiteľ chémie a ostatní študenti ho neustále šikanovali. Rodičia sa za jeho orientáciu navzájom obviňovali a nikto tomu nerozumel. Sexualita ovplyvnila aj jeho vysokoškolské štúdium – na žiadne ho totiž neprijali. Dekan mu to zdôvodnil tak, že na univerzite nechce mať žiadnych homosexuálov.

Alex viní nedostatočné vzdelávanie v tejto oblasti a prekáža mu, že muž na čele krajiny, Vladimír Putin, je zásadne proti homosexualite. Kvôli podobným náladám v krajine sa nedávno začalo povrávať, že v Čečensku sú založené koncentračné tábory pre homosexuálov, o ktorých sme vám priniesli článok. Existenciu takýchto táborov však úrady popreli.

Alexa to však znepokojuje, pretože tamojší prezident uviedol, že v krajine žiadni gayovia nie sú – to podľa neho znamená, že odišli alebo ich zabili. „Vzdelanie by veľa vecí uviedlo na pravú mieru a nálada v Rusku by sa značne upokojila,“ uzavrel Alex.

Moskva a Petrohrad sú v Rusku jedinými mestami, kde sú otvorené gay kluby a bary.

Pozri aj: Rusko šokuje celý svet kontroverzným zákonom. Ak zbijete manželku alebo deti „s láskou“, nič vám nehrozí

interez.sk (katka), ladbible.com

 

Príbehy
0
Komentovať (0)