Foto: unsplash/ Jonny clow

Durian je považovaný za najviac zapáchajúce ovocie na svete.

Mnohí jeho arómu prirovnávajú k stoke či k zhnitým cibuliam. Aj keď je však aróma ovocia neznesiteľná, na mnohých miestach je považovaný durian za lahôdku. Na jednej z nemeckých pôšt vyvolal durian nedávno paniku.

Ako informuje portál IFLScience, nedávno vyvolal durian na jednej z nemeckých pôšt paniku. Jednému z pracovníkov pobočky sa do rúk dostal mimoriadne nepríjemne zapáchajúci balíček, následkom čoho prišlo zamestnancovi nevoľno. Na miesto bola ihneď privolaná polícia, hasiči a aj záchranná služba. Nemecký portál Bayerischer Rundfunk informoval, že 6 zamestnancov pošty bolo prevezených do nemocnice a 12 bolo ošetrených na mieste.

Foto: unsplash/ Jim Teo

Kvôli durianu evakuovali 60 ľudí

Z budovy pošty bolo evakuovaných dokopy 60 ľudí, záchranné zložky sa totiž obávali toho, že v zapáchajúcom balíčku môže byť jedovatá látka. Až po bližšom preskúmaní balíčka polícia zistila, že nejde o jedovatý plyn, ale o obyčajný durian. Išlo o nezvyčajný darček, ktorý sa po incidente napokon dostal do rúk majiteľa.

Na durian najčastejšie natrafíte v oblasti Bornea či Sumatry a čoraz väčšej popularite sa teší v Číne. V mnohých hoteloch je však jeho konzumácia prísne zakázaná. Konzumácia durianu nie je povolená ani v hromadnej doprave.

Toto pritom nie je prvý prípad, kedy durian vyvolal paniku. V roku 2018 sa podobný incident odohral v melbournskej univerzitnej knižnici, kde si niekto pochutnával na desiate, ktorá durian obsahovala.

IFLScience
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )