Foto: TASR - Jakub Kotian

"Ak by sa pán Sulík na včerajšom rokovaní koaličnej rady zdržal dlhšie ako 15 minút, možno by sme už mali situáciu vyriešenú", dodal.

Koalícia bude o ďalšom postupe rokovať dnes o 18:00 na Úrade vlády SR. V dnešnej diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska Sobotné dialógy to povedal podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí).

Zopakoval, že strana Za ľudí aj naďalej trvá na zachovaní štvorkoalície. Vyzval preto predsedu strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka, aby sa vrátil k spoločným rokovaniam a premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), aby do istej miery ustúpil. Na stole je aj možnosť, že by sa všetci lídri koaličných strán stiahli z vlády.

Trojkoalíciu nevidí realisticky

„Sme rukojemníkmi toho, že dvaja páni sa nevedia dohodnúť. Ak by sa pán Sulík na včerajšom (v piatok 26. marca, pozn. SITA) rokovaní koaličnej rady zdržal dlhšie ako 15 minút, možno by sme už mali situáciu vyriešenú,“ priblížil Šeliga.

Ak sa Sulík a Matovič do ponedelka nehodnú, Šeliga a Remišová odstúpia zo svojich funkcií. Na otázku o prípadnej trojkoalícii bez SaS Šeliga odpovedal, že to nevidí realisticky.

Podpredseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Ladislav Kamenický v relácii uviedol, že vláda nefunguje. Koaličnú krízu označil za „divadlo a frašku“. Ďalej prezradil, že petíciu za referendum o predčasných voľbách sa podpísalo 370-tisíc obyvateľov.