Foto: NBCUniversal Television Distribution

Filmový a televízny svet prišiel aj tento týždeň so zásobou fascinujúcich noviniek.

Ani tento týždeň sa nemusíte báť, že by vám unikli novinky z filmového sveta. Prinášame vám totiž to najzaujímavejšie, čo tento segment za posledný týždeň predstavil. Pokiaľ ste teda niečo nezachytili, nemajte strach, sme tu my. Nebudú chýbať premiéry, trailery ani strhujúce udalosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Čo má spoločné Luke Skywalker a Chucky?

Zatiaľ nič, no po novom to bude ich hlavný predstaviteľ. Mark Hamill, ktorý v ikonickej sérii filmov o Hviezdnych vojnách stvárnil Luka Skywalkera, totiž v novom spracovaní Chuckyho prepožičia svoj hlas tejto hrozivej bábke. „Sme veľmi šťastní, že na vznik ikonickej postavy dohliada takáto ikona,povedal producent David Katzenberg počas WonderConu.

Maisie Williams si (ne)zahryzla do jazyka

Maisie Williams predstaviteľka Arye v seriáli Game of Thrones prezradila v šou Jimmyho Fallona veľký spoiler. Teda minimálne sa postarala o to, aby to tak vyzeralo. V rozhovore s Fallonom sa preriekla, keď hovorila o tom, v akej prísnej tajnosti sa držia detaily poslednej série. Vzápätí však vyzradila, že to bude práve Arya, kto na konci seriálu zomrie. Fallon ju následne začal ubezpečovať, že túto chybu vystrihnú. Krátko na to však herečka aj s moderátorom zaželali divákom šťastný deň bláznov.

Christopher Nolan sa podelil o detaily svojho nového filmu

Christopher Nolan je meno, ktoré má vo svete filmu cenu zlata. Tento tajnostkársky režisér, ktorý je pre každé štúdio stávkou na istotou, prezradil pár detailov o jeho pripravovanom filme. Ten dostal názov Extinction (alebo Zánik) a bude nepriamym pokračovaním filmu Počiatok, v ktorom dostane viac priestoru napríklad aj postava Micheala Caina. Ako informuje magazín Variety, do hlavnej úlohy Nolan obsadil Johna Davida Washingtona, ktorého môžete poznať z filmu Spika Leeho, BlacKkKlansman. Nakrúcať sa bude už tradične na IMAX kamery.

Warner Bros. Pictures

Batmanov komorník dostane vlastný seriál

Napriek tomu, že lákadlom filmov o Temnom Rytierovi bol vždy práve samotný netopierí muž, tento projekt má veľké množstvo silných vedľajších postáv. Medzi nimi nezaniká, ani Batmanov komorník Alfred. Štúdio DC sa rozhodlo, že mu venuje plnohodnotný seriál, ku ktorému už uverejnilo aj krátky teaser. Seriál bude niesť názov Pennyworth a vyzerá to tak, že Alfred bol poriadne zaneprázdnený predtým, ako sa začal starať o sídlo Waynovcov.

Do kín prichádza Shazam!

DC Comics nám mimo iného pripravilo aj kvalitnú kino zábavu v podobe superhrdinovky Shazam. Tá prichádza do slovenských kín už tento štvrtok, 4. apríla. Hlavnú úlohu si zahrá Zachary Levi, ktorý môže byť divákom dobre známy napríklad vďaka akčnému seriálu Chuck. Film sleduje 14-ročného Billyho Batsona, ktorému stačí zvolať slovo Shazam, aby sa premenil na dospelého superhrdinu.

Tiché miesto dostane pokračovanie a Cilliana Murphyho

O pokračovaní geniálneho thrilleru Johna Krasinskiho, Tiché miesto, sa šepká už nejaký čas. Po novom však už vieme aj to, že do obsadenia sa pridá hviezda seriálu Peaky Blinders, Cillian Murphy. Premiéra filmu je predbežne naplánovaná na máj 2020 a podľa portálu Hollywood Reporter v štúdiu aktuálne prebiehajú posledné vyjednávania o naverbovaní Murphyho.

Paramount Pictures

Jordan Peele premiéroval s remakom Twilight Zone

Nový Twilight Zone je remakom populárneho seriálu Roda Serlinga, rovnomenného názvu, ktorý vznikal medzi rokmi 1959 až 1964. Aktuálny remake bol veľmi očakávaný práve preto, že vzniká v dobe quality tv, a preto sa môžeme domnievať, že nebude zaostávať. V súčasnosti seriál uvádza herec Jordan Peele, ktorý stojí za vznikom geniálneho nového hororu My, ako režisér a scenárista. Jeva Lange píše pre magazín The Week, že nový Twilight Zone je neodpustiteľne dlhý, no zatiaľ sa stretáva s pozitívnymi reakciami zo strany kritikov. Rozhodne by teda nemal chýbať medzi seriálmi, ktoré tento rok zhltnete.

Nová miniséria o Černobyle je hrozivejšia, ako hollywoodske horory

HBO uvádza na obrazovky nový seriál Chernobyl, ktorý nemá núdzu o hviezdne obsadenie. Uvidíme tu Jareda Harrisa, Stellana Skarsgårda či Emily Watson. Miniséria, ktorá sa nakrúcala v Litve, odhalí udalosti, ktoré predchádzali výbuchu černobyľského reaktora. Príbeh lží a zbabelosti, no rovnako aj odvahy a presvedčenia bude premiérovať na HBO už v máji.

Na Netflix zavítala halda klasických snímkov

O Netflixe je známe, že svoju knižnicu pravidelne rozširuje či už o originálne alebo zakúpené tituly. Na množstvo noviniek sa môžete aj tento víkend (prípadne skôr), keďže Netflix nielen sprístupnil na Slovensku, české titulky, ale v posledných dňoch pridal veľké množstvo filmov. Nechýba tu pôvodný Spider-man s Tobeym Maguirom, Deuce Bigalow či Blízke stretnutie tretieho druhu.

Bill Murray sa vracia v zombie filme

V posledných rokoch sme mali tú česť s mnohými filmami či seriálmi, ktoré sa niesli v duchu zombie apokalypsy. Zo skúsenosti však môžeme povedať, že najlepšie sa pozerá na tie, ktoré sa na nič nehrajú, ale vyberú sa cestou komédie. Toto si dobre uvedomuje aj nezávislý filmár Jim Jarmusch. Do hlavných úloh svojho nového filmu obsadil divne charizmatického Adama Drivera a hviezdu Billa Murrayho, z čoho vzniká veľmi zábavná kombinácia.

Uložiť článok

Najnovšie články