Rovnako ako tento, aj budúci rok bude bohatý na filmové novinky, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Pozor: článok môže obsahovať spoilery.

Okrem toho, že sa v januári možno konečne dočkáme novej série seriálu Sherlock, sa môžeme tešiť aj na desiatky filmov, ktoré prídu do kín v priebehu roka – budú to pokračovania už známych filmov, ale aj úplné novinky. Treba začať šetriť peniaze, pretože skutočne sa je na čo tešiť a nižšie nájdete vypísané aspoň niektoré z nich. 

Filmové novinky 2017

Trainspotting 2

wallpapercraze.com
wallpapercraze.com

Niektorí ste možno videli britskú kultovku Trainspotting s Ewanom McGregorom v hlavnej úlohe. Príbeh Marka Rentona dostane po dvadsiatich rokoch nový dych a my uvidíme, či si skutočne vybral život. Film vychádza 27. januára v Spojenom Kráľovstve a 10. februára celosvetovo.

John Wick: Chapter 2

wallsdesk.com
wallsdesk.com

Spomínate si na ten sympatický príbeh nájomného vraha v podaní Nea z Matrixu? Ten, kde mu zabili psa a on sa pomstil každému, kto v tom mal prsty? Tak na jeho pokračovanie sa môžete tešiť vo februári – dúfajme, že tam nebude ublížené ďalším zvieratám.

Logan

screenrant.com
screenrant.com

Ďalšia marvelovka, ktorá nám ale asi všetkým zlomí srdce, pretože nám ukazuje koniec jednej éry. Ukazuje nám, že aj hrdinovia starnú a umierajú. Aspoň trailer teda  sľubuje emocionálne zničenie – som si istá, že nikto neveril tomu, že raz uvidí nezničiteľného Wolverina v takom stave. A pesnička od Johnnyho Casha Hurt na radosti tiež nepridala. Zostáva len dúfať, že to dobre skončí, a že ak už nič iné, aspoň potitulková scéna bude optimistická.

Beauty and the Beast

ihdwallpapers.com
ihdwallpapers.com

Disney sa opäť dalo na sfilmovanie rozprávkovej klasiky a tentokrát to vyšlo na Krásku a Zviera. Trailer vyzerá temne a zároveň rozprávkovo, až sa vám robí husia koža. Krásku si zahrá obľúbená Emma Watson a musím povedať, že rozprávka jej pristane rovnako ako habit a čarovný prútik.

Power Rangers

wallpapersite.com
wallpapersite.com

Akčný film, ktorý sa bude určite páčiť teenagerom a starší si pri ňom možno spomenú na seriál, ktorý pozerali ako malé deti. Power Rangers sa vracajú a trailer sľubuje, že tentokrát sa neobjavia spandexy – a použitá hudba navodzuje tú správnu atmosféru malého amerického mesta a udalostí, ktoré sa budú diať.

Ghost in the Shell

wallpaperscraft.com
wallpaperscraft.com

Marec bude novými filmami skutočne nabitý – už sme tu mali Logana, Beauty and the Beast, Power Rangers a teraz ešte táto zaujímavo vyzerajúca novinka s názvom Ghost in the Shell. Scarlett Johansson si v temnom filme inšpirovanom japonskou manga zahrá coolovú ženskú postavu, ktorá by si s jej Čiernou vdovou určite rada zašla aspoň na kávu – a potom by spolu strávili príjemné popoludnie, v ktorom by hlavnú úlohu hrali zbrane a možno aj záchrana sveta.

Guardians of the Galaxy Vol. 2

wall.alphacoders.com
wall.alphacoders.com

Leto sa bude opäť niesť v znamení toho správneho pomeru zábavy, akcie, originálnych postáv a skvelej hudby. Strážcovia galaxie sa vracajú a Peter Quill (pardon, Star-lord) a jeho banda zločincov zmenených na hrdinov budú opäť zachraňovať galaxiu za tónov Awesome mix vol. 2. Aspoň dúfam, že to tak bude. A tiež verím tomu, že na malého Groota sa všetci tešia rovnako ako ja.

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

teaser-trailer.com
teaser-trailer.com

Johnny Depp sa tento máj opäť vráti v roli obľúbeného piráta a trailer vyvoláva v divákovi niekoľko otázok. Hneď prvá z nich znie: “Do čoho sa to Jac… Kapitán Jack Sparrow zase namočil, ak to nebol rum?” Piráti z Karibiku boli vždy príjemnou oddychovkou a som si istá, že ani tentokrát to nebude inak.

War for the Planet of the Apes

audioboom.com
audioboom.com

Budúci rok sa nájde aj niečo pre milovníkov Planéty opíc – v júli sa do kín dostane americké sci-fi od režiséra Matta Reevesa. Hlavnú úlohu si zahrá Andy Serkis, ktorého zrejme poznáte ako Gluma z Pána Prsteňov či Snokea zo Star Wars: Sila sa prebúdza.

It

movieweb.com
movieweb.com

Fanúšikovia Stephena Kinga, pripravte sa. Budúci rok vychádza nová adaptácia jeho horrorovej novely It – a to v septembri, v dobe, kedy už začína atmosféra prichádzajúceho Halloweenu, a teda je to ten správny na na zhliadnutie niečoho, z čoho vám bude mrznúť krv v žilách.

Blade Runner 2049

slashfilm.com
slashfilm.com

Sequel k filmu Blade Runner príde do kín začiatkom októbra a okrem Harrisona Forda, ktorý si znova zahrá Ricka Deckarda (podobne ako sa v najnovšom Star Wars opäť objavil ako Han Solo – len dúfajme, že ho nepostihne podobný osud…) by sme mali vidieť napríklad aj Ryana Goslinga či Jareda Leta. Na trailer si ale ešte asi budeme musieť chvíľu počkať.

Insidious: Chapter 4

blumhouse.com
blumhouse.com

Október znamená, že sa v kine objaví aj nejaký ten horror a okrem už spomínaného It sa môžeme tešiť aj na ďalšiu časť úspešného filmu Insidious. Neskôr sa k nim pripojí aj nová časť Saw. 

Thor: Ragnarok

disney.wikia.com
disney.wikia.com

S novembrom príde aj dlho očakávaný Ragnarok – v nórskej mytológií koniec sveta, ktorý má zapríčiniť práve Loki, ktorý je vo filmoch od štúdia Marvel stvárnený britským hercom Tomom Hiddlestonom. A keďže sme Lokiho videli naposledy sedieť na asgardskom tróne, nie je ťažké predstaviť si, že niečo pokazí. A pre spríjemnenie čakania na november (alebo aspoň oficiálny trailer) si môžete pozrieť toto krátke video, alebo čo robil Thor cez prázdniny, keď sa Tony Stark bil s Kapitánom.

Star Wars: Episode VIII

shortlist.com
shortlist.com

Minulý december sme dostali Force Awakens, tento december to bude Rogue One a budúci rok Episode VIII, ktorej oficálny názov zatiaľ nevieme. Ako lepšie zakončiť starý rok než novým filmom Star Wars? I keď vyhodiť do vzduchu Hviezdu Smrti by bolo tiež fajn… Nový film by mal mať rovnaké obsadenie ako Force Awakens (až na Hana Sola. Je nám to ľúto) a zrejme sa objaví aj pár nových postáv. Kto sa teší?

 zdroj: interez.sk (Simona Gray)
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )