reprofoto: Vesti Tver/YouTube

Našťastie, každý má dnes právo vyjadriť svoj názor.

A názory sa líšia od človeka k človeku. Názory niektorých ľudí sa zhodujú s väčšinou, kým iní sú považovaní za výnimky. Istý ruský kňaz si však povedal, že existuje len jediný správny názor, a to ten, že svetu vládne hriech a radikálne riešenie je nevyhnutné. Nasadol preto do lietadla a vydal sa poliať mesto svätenou vodou.

Vírus ako démon

Portál Newsweek informoval, že kňaz Alexander Goryachev sa spolu si biskupom Savvom rozhodli, že 11. septembra, na neoficiálny deň triezvosti, pomôžu mestu Tver tým, že na jeho obyvateľov z lietadla vylejú takmer 70 litrov svätenej vody.  Tento čin mal mesto ochrániť pred konaním ďalších hriechov a pred vplyvmi pokušenia. The Moscow Times píše, že najväčšie starosti robí kňazovi alkoholizmus a smilstvo. Kňaz dodáva, že každé ochorenie je spôsobené vírusom a tie vníma ako démonov. Preto je každé ochorenie primárne ochorením duše človeka.

Samozrejme, postrek svätenou vodou si nemohli nechať ujsť ani miestne médiá a celú záležitosť natočil na video denník Tver News. Toto však nie je kňazov prvý pokus mestu pomôcť, nad Tverom sa preletel už aj predtým, so sebou však mal ikonu, ktorá mala obyvateľom pomôcť chrániť sa pred pokušením vo forme alkoholu a drog. Žiaľ, kňaz využil v tomto prípade kalich, následkom čoho časť svätenej vody pristála opäť v lietadle, je teda otázne, koľko z nej sa dostalo k obyvateľom mesta. Kňaz však verí, že svätená voda bude účinkovať na sto percent.

Odvážne čelí akejkoľvek kritike

Goryachov pre Tver News dodal, že hneď na mieste videl najmenej dva zázračné prípady, kedy alkoholici svojim ženám oznámili, že sa tu a teraz vzdávajú alkoholu. Kňaz odvážne čelí akejkoľvek kritike a tvrdí, že situácia nie je na smiech, ba naopak, je veľmi vážna a ľudia by mali okamžite s alkoholom, drogami a smilstvom prestať.

Nad takýmito praktikami síce mnohí dvíhajú obočie, pravdou však je, že alkoholizmus sa v Rusku stal závažným problémom a obáva sa ho aj zdravotníctvo. V niektorých prípadoch to zašlo tak ďaleko, že závislí jedinci pili čokoľvek, čo obsahovalo alkohol, vrátane hygienických produktov, napríklad ústnej vody či kolínskej. V decembri v roku 2016 zomrelo v Irkutsku 74 ľudí po tom, čo vypili sprchový gél. Ten bol totiž nesprávne označený a ľudia si mysleli, že je v ňom etanol. Prostriedok však obsahoval toxický metanol, ktorý sa bežne využíva napríklad do rozmrazovačov.

S alkoholizmom bojuje aj vláda a zavádza zákony, ktoré by mali konzumáciu obmedziť, napríklad, v mnohých mestách platí zákaz predaja alkoholických nápojov na benzínových pumpách a v stánkoch.

allthatisinteresting
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )