Foto: TASR - Michal Svítok, Facebook (Tomáš Taraba • SNS - ŽIVOT NS)

Herečky sa zastal prezidentský kandidát Ivan Korčok aj Zuzana Čaputová, za čo si od ministra vyslúžili ďalšie ostré slová.

Verejnoprávny Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) sa vymedzil voči statusu ministra životného prostredia Tomáša Tarabu z Veľkonočnej nedele 31. marca.

„V statuse uviedol, že web RTVS namiesto príbehu o najväčších sviatkoch predkladá „duchaplný príbeh“ o Zuzane Fialovej,“ pripomenul verejnoprávny vysielateľ a poukázal na to, že predmetný článok, na ktorý Taraba odkazoval, bol zverejnený v stredu 27. marca, pričom išlo o promo na reláciu Hit roka, ktorú odvysielali v nasledujúci deň (štvrtok 28. apríla).

RTVS sa bráni, Taraba útočí

RTVS zdôraznila, že si uvedomuje význam najväčších kresťanských sviatkov a ctí si ich, a poukázala na mimoriadnu vysielaciu štruktúru rozhlasu i televízie počas nich. Rovnako poukázala aj na nejeden článok na webových portáloch.

„RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní reflektovala silný náboženský charakter sviatkov a odvysielala programy ako Služby božie z Poltára, minisériu Volajte ma František. Na Veľkonočnú nedeľu, ktorú ako najväčší sviatok slávia katolícki veriaci, uviedla v priamom prenose Slávnostnú svätú omšu s pápežom Františkom z Vatikánu a tradičné požehnanie mestu a svetu Urbi et Orbi,“ vymenúva verejnoprávny telerozhlas.

Po tom, ako Taraba zaútočil na RTVS kvôli programu, ktorý ani nebol plánovaný na Veľkú noc a spomenul aj herečku Zuzanu Fialovú, na adresu umelkyne v komentároch k príspevku zaznelo množstvo nenávistných poznámok.

Fialovej sa okamžite zastala iniciatíva SME TU, ktorej súčasťou je aj prezidentka Zuzana Čaputová alebo prezidentský kandidát Ivan Korčok. Mimovládna organizácia Inštitút ľudských práv sa rozhodla ministra životného prostredia za jeho slová žalovať.

Ten sa k celému incidentu opäť vyjadril na facebooku s tým, že „nejaký Inštitút pre ľudské práva“ naňho podal trestné oznámenie. „Za to, že som povedal, že počas Veľkej noci RTVS skôr ako príbeh o Zuzane Fialovej by mala vysielať príbeh o Ježišovi Kristovi alebo o Veľkej noci alebo o najväčších kresťanských sviatkoch v roku,“ povedal.

Dodal tiež, že táto situácia je priamou pozvánkou k voľbám. „Vám všetkým, ktorí ste konzervatívci, ktorí ste pronárodní. Pretože toto budú s vami robiť, ak budete verní svojim tradíciám, kresťanstvu, budú vám chcieť zavrieť ústa, budú na vás podávať trestné oznámenia. Vy všetci, ktorí zostanete doma, nepôjdete voliť, volíte Korčoka, Budaja, Hegera…“

Okrem toho vyzval osobitne ľudí na Orave a Kysuciach, aby prišli voliť. V opačnom prípade volia „tieto skupiny ľudí, ktoré vám chcú zalepiť ústa.“ Šéf rezortu životného prostredia neopomenul ani prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorú obvinil z toho, že dala k dispozícii armádu na to, „aby tu s ľuďmi robili tie nevedecké olympiády na uliciach“ alebo za to, že Zuzana Fialová v minulosti nazvala kňaza Mariána Kuffu bláznom.

Uložiť článok

Najnovšie články