Koláž: vľavo: MovieStillsDB, vpravo: Flickr, @ActuaLitté

Režisér filmov s čarodejníkom z komory pod schodmi by si tak chcel splniť svoj sen.

Od posledného boja proti temnému pánovi ubehlo už desať rokov.

Ako ale povedal režisér Chris Columbus v rozhovore pre portál Variety, na čarodejnícky svet nikdy nezabudol a doteraz je jeho veľkým cieľom natočiť ďalšiu časť. Tá by mala názov “Harry Potter and Cursed Child” (Harry Potter a Prekliate dieťa).

Tiež dodal, že všetci herci majú na tento film “správny vek” a že by si splnil dlhoročnú fantáziu, o ktorej sníva.

K úlohe mal rešpekt, deti na začiatku učil, ako byť hercami

V rozhovore sa režisér rozhovoril o priebehu natáčania, obľúbených scénach i o tom, akým spôsobom pracoval na strašidelnom vzhľade záporných postáv.

Natáčanie prvých častí bolo náročné, tvrdí Columbus – deti totiž ešte neboli hercami, a veľkú časť práce zahŕňala “herecká škola”, ktorú musel režisér robiť. Počas prvého filmu sa totiž deti “usmievali do kamery” a tešili sa, že hrajú vo filme – bolo takmer nemožné natáčať detaily a pracovať na jeden záber sa dalo minimálne.

Foto: MovieStillsDB

Ako však dodal, už v priebehu tretej časti (Harry Potter a Väzeň z Azkabanu) bol pľac tak profesionálny, že ak by chcel, celý film by zvládol natočiť na “15 záberov”.

Režisér po svojom pôsobení vo filme “Sám doma” mal k svojej úlohe vo filmoch veľký rešpekt. Ako sám povedal, bál sa, že ho vyhodia po dvoch týždňoch na scéne. Sebavedomie mu nepridával ani fakt, že prvýkrát natáčal film, ktorý bol vehementne určený detskému publiku.

Podľa režiséra sa najťažšie natáčali scény metlobalových tréningov a zápasov, nakoľko vyžadovali extrémne množstvo editorskej práce s green-screenom.

Jeho najobľúbenejšia scéna je koniec prvej časti pri nástupe do vlaku, kedy Hermiona spomenula, že je zvláštne ísť domov a Harry odpovedal: “Ja nejdem domov. Môj domov je tu.” Pri scéne sa im vraj s producentom Davidom Heymanom obom nahrnuli slzy do očí a povedali si: “To bolo nádherné.”

Variety
1
Uložiť článok
Komentovať