Foto: facebook/sloboda zvierat

Opäť ďalší prípad, ktorý ukazuje, že človek je to najhoršie stvorenie na svete.

Na našej stránke váš často informujeme o, pre normálneho človeka, nepochopiteľnej krutosti ľudí, ktorú si vyvršujú na nevinných zvieratách. Len pred pár dňami to bol psík z východu Slovenska, kde úbohú fenku zviazali a so zdrôtovanou papuľkou ju nechali pod mostom čakať na smrť. A teraz tu máme podobne otrasný prípad, na ktorý upozornila Sloboda zvierat na svojom Facebooku

Astorka objavila náhodná turistka. Prechádzala autom okolo obce Slovenské pole a keď zbadala Astorka, prišlo jej zle a musela zastaviť. Zúbožený psík mal reťaz vrastenú do podkožia krku. 6 kilogramová reťaz bola hrdzavá a priviazaná k stromu. Turistka kontaktovala Slobodu zvierat, avšak majiteľka psíka ho nechcela vydať. Bola preto kontaktovaná polícia, na čo sa už majiteľka podvolila a psíka vo vážnom zdravotnom stave dobrovoľne vydala.

Foto: facebook/sloboda zvierat

Ako uvádza Sloboda zvierat, je až zarážajúce a nepochopiteľné, ako žena s gélovými nechtami dokázala bez problémov žiť vedľa takto trpiaceho psíka.

Foto: facebook/sloboda zvierat

Zdravotný stav Astorka bol naozaj zlý. Okrem reťaze zarastenej v krku bol zamorený parazitmi – mušnými larvami. Tie mal v očiach, ušniciach, v papuľke a aj v konečníku.

Foto: facebook/sloboda zvierat

Dobrí ľudia sa ho však ujali, bol ošetrený, boli mu odstránené parazity a napojený na infúziu. Chuť do jedla sa mu našťastie vracia, aj keď z pochopiteľných príčin, je bojazlivý.

Foto: facebook/sloboda zvierat

Samotný prípad je v štádiu riešenia a dúfame, že majiteľku psa stihne adekvátny trest za takéto mučiace praktiky, ktorým bol psík vystavený. Veríme, že to neskončí iba obyčajnou pokutou, ktorá aj tak nič nevyrieši a len ukáže ďalším podobným „tyranom“, že takéto konanie nenesie žiadne vážne dôsledky.

Foto: facebook/sloboda zvierat

Ako Sloboda zvierat uvádza a my sa s nimi stotožňujeme, veľká vďaka patrí aj všímavej turistke a ľuďom, ktorí sa o psíka postarali. Podarilo sa im tak zachrániť ďalší nevinný život.

Pozri aj: Nie je to našou krvou. Vedci vysvetľujú, prečo komáre štípu niektorých ľudí viac ako iných

facebook.com