Foto: Facebook (Útulok UVP Košice)

Len sťažka sa dá pochopiť, ako v sebe nájde niekto toľko krutosti.

Než však prejdeme k jadru veci, musíme vás upozorniť, že tento článok nie je vhodný pre citlivé povahy. Avšak aj napriek tomu, že na niečo podobné sa pozerá len veľmi ťažko, odvrátením pohľadu sa nevyrieši nič. Človek, ktorý je schopný vykonať niečo takéto, by mal za svoje činy niesť patričné dôsledky. V tomto prípade sa to žiaľ nestane.

Útulok v Košiciach obdržal včera ráno telefonát, v ktorom im bola nahlásená zúbožená fenka, ktorú ktosi zviazal a hodil pod most. Pekný pohľad na ňu skutočne nebol. Zviazaná povrazom, ktorý sa jej pomaly zarezával do labiek a so zdrôtovanou papuľkou, tu utrýznená fenka čakala na smrť. Našťastie sa jej nedočkala.

Útulok UVP Košice

Z jej správania však bolo jasné, že dobrých ľudí ešte nestretla. Podľa veterinárneho odhadu tu fenka strávila 3 až 4 dni. Most v Košiciach, kde sa našla, je pomerne frekventovaný, preto je udivujúce, že nikto útulok ani políciu neupozornil skôr. Keďže sa na mieste nenašli dôkazy, za jej utrpenie nebude nikto potrestaný. Táto úbohá chlpatá fešanda je už ošetrená, hospitalizovaná a pomaly sa zotavuje na infúziách.

Útulok UVP Košice

Zo svojho otrasného stavu sa pravdepodobne dostane. „Veterinári ju dajú dokopy, ale jej srdiečko bude potrebovať milujúci domov,“ píše sa na facebookovej stránke útulku, ktorý fenku pomenoval Elizabeth. Tá si skutočne zaslúži niečo lepšie. Pokiaľ jej chcete pomôcť, detaily nájdete v originálnom facebookovom poste.

Útulok UVP Košice

Pozri aj: Bola na tak krátkej reťazi, že si ani nemohla zložiť hlavu. Týranú fenku ľudia zachránili, no potom jej opäť podkopli labky

facebook.com