Foto: Instagram (michal__kovacic)

Markíza zaujala jasné stanovisko.

Ako sme vás informovali, včera moderátor Michal Kovačič v závere diskusie upozornil na to, že v Markíze dochádza k tlaku zo strany vedenia, ktoré sa snaží cenzurovať diskusie aj spravodajstvo. Markíza k tomu zaujala jasné stanovisko, vysielanie relácie Na telo a Na telo PLUS sa rozhodla okamžite zrušiť.

„Televízia Markíza, člen skupiny CME, ako oprávnený vysielateľ a držiteľ príslušných autorizácií, nesie redakčnú zodpovednosť za účinnú kontrolu nad obsahom vysielania. Vzhľadom na skutočnosti, ku ktorým došlo počas vysielania poslednej relácie Na telo v nedeľu 26. mája, v ktorej moderátor zneužil vysielací čas na prezentovanie osobných názorov v rozpore so zákonom o mediálnych službách a etickým kódexom novinára, preto pristupujeme k okamžitému prerušeniu vysielania relácií Na telo a Na telo PLUS,“ vyjadril sa Lukáš Kočišek, PR manažér TV Markíza.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Michal Kovačič (@michal__kovacic)

Dodal, že vyvodenie dôsledkov za porušenie povinností zo strany zamestnanca je internou záležitosťou TV Markíza.

„Mal som práve stretnutie s našim vedením, ktoré mi oznámilo, že Na telo končí a tým pádom nemajú pre mňa prácu. Mám teda byť doma, kým sa mi neozvú. Platí to okamžite od dnešného dňa, takže ani zajtrajšie Na telo PLUS s M. Krajniakom, J. B. Cigánikovou a Š. Hamranom už nebude,“ vyjadril sa k veci na Instagrame Kovačič. Zároveň poďakoval všetkým kolegom, ktorí mu vyjadrili podporu.

„V zlomových bodoch je dôležité ukázať jasné hodnoty. Pre nás je to sloboda, nezávislé médiá a demokracia. Veľmi pekne všetci ďakujeme aj vám, ktorí nás podporujete. Držme si palce,“ dodáva Michal Kovačič.

Uložiť článok

Najnovšie články