cnn

Matej Mensatoris / / News
Redaktor americkej CNN sa v Indii stretol so sektou, ktorej bežnou praktikou je pojedanie ľudského mäsa. Z tohto stretnutia vznikol dokument, ktorý pobúril milióny ľudí.

Redaktor CNN Reza Aslan šokoval celý svet. V rámci svojho 6 dielneho cyklu o duchovnosti sa tento redaktor stretol s členmi hinduistickej sekty Aghori. Táto kontroverzná sekta, ktorú odsudzujú aj samotní hinduisti, je známa tým, že konzumuje ľudské mäso. Redaktor sa dostal do vypätej situácie, kde ho členovia sekty doslova prinútili, aby okúsil ich praktiky. Po odvysielaní tejto časti relácie sa na Aslana vzniesla vlna kritiky a to najmä zo strany hinduistov, ktorí nechcú byť spájaní s touto sektou vyznávajúcou kanibalizmus. 

O sekte Ahghoriov a ich nezvyčajných obradných praktikách sme vám priniesli podrobnejší článok už v minulosti.

Keď sa Reza Aslan stretol s členmi sekty Aghori pravdepodobne nečakal, akú bude mať jeho stretnutie dohru. Počas spoločného posedenia pri ohni s ostatnými členmi sekty, mu muži potreli tvár popolom zo zhorených ľudských tiel. To ale nebolo všetko. Od členov sekty dostal na hlavu tiež čelenku vyrobenú z ľudských čeľustí. Keď vyjadroval nesúhlas s tým, čo sa deje, hlavný člen sekty mu povedal:  „Ak budeš toľko hovoriť, odrežem hlavu aj tebe“.

cnn

To zjavne redaktora rozhodilo a nakoniec sa podvolil. Potom spolu s členmi sekty konzumoval uvarený ľudský mozog a zapíjal ho nápojom podávaným z ľudských lebiek.

cnn

Mnohí ľudia po videní tohto videa ostali zhrození, no našli sa aj takí, čo chválili Aslanovu prácu. Prevažne sa však objavovali negatívne reakcie, čomu sa ani nedivíme.

cnn

Tulsi Gabbardová, demokratka a jediná hinduistka v americkom Kongrese, napísala na Twitter: „Som rozrušená z toho, že CNN využíva svoju moc a vplyv a zvyšuje tak nepochopenie a strach ľudí z hinduizmu.“

Ani samotný Aslan nie je nadšení z toho, čo sa udialo a uvedomuje si dôsledky jeho návštevy u Aghórov.

cnn

Sekta Aghori je veľmi malá hinduistická sekta, ktorej počet je odhadovaný na približne 100 členov, možno aj menej. Hinduisti sa od tejto sekty dištancujú a jej hodnoty nevyznávajú a to ani ortodoxní hinduisti.

Pozri aj: 10 nezvyčajných skutočností našej planéty, po ktorých sa budete cítiť vskutku nepríjemne

interez.sk (mmm), theladbible.com


Komentovať (0)