dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli

Lukáš Mužla / / Svet
Človek by očakával, že indickí hinduistickí mnísi sú plní mieru a porozumenia. Poznáme ich ako pokľudných náboženských duchovných, ktorí o tomto svete vedia oveľa viac ako my. Existuje však hinduistická sekta, kde je všetko inak. A naháňa to hrôzu...

V minulosti sme vám už ukázali nejaké tajuplné tajomstvá zo sveta duchovna. Napríklad hrôzostrašný rituál Zoroastriánov, na území ktorých sa našli vysoké veže s desiatkami mŕtvych ľudských tiel. Dnes sa pozrieme do tajov Indie, do hinduistickej vetvy mníchov, ktorí sa nazývajú Aghóriovia. Aj keď nechceme žiadne náboženstvo odsudzovať, najmä keď určite mnohému nerozumieme, treba povedať, že praktiky tejto sekty poburujú celý svet a sú skutočne ďaleko za hranicami morálnosti.

Aghóriovia sú príslušníci hinduistickej sekty, nasledovníci vetvy Kina Rama, ktorí sa v 14. storočí akosi oddelili od tradičného hinduizmu. Aj keď títo mnísi veria v to, čo aj tradiční hinduisti, teda v koncept oslobodenia z cyklu prevtelenia, ktoré je možné dosiahnuť dokonalým uvedomením si vlastného ja, k tomuto cieľu sa dostávajú veľmi podivnými praktikami. Ešte v 19. storočí ich bolo na svete asi 300. Dnes je podľa neoficiálnych zdrojov v Indii len asi 20 Aghóriov, ktorí však stále udržujú svoje podivné a hrôzostrašné tradície, ktoré moderný svet ostro kritizuje.

aghoriovia 3
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli
aghoriovia 2
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli

Aghóriovia sa vôbec nestránia priznať ku kanibalizmu. Skutočne jedia ľudské pozostatky, no ľudí nezabíjajú. Mŕtve telá si zoberú z miesnych kremačných miest alebo dokonca z rieky Ganga. Tam totiž pravidelne končí mnoho ľudských tiel z mnohých príčin. Keď si Aghóriovia zoženú ľudské telo, začínajú ich rituály a meditácie. Ľudské pozostatky neváhajú zjesť, lebky využívajú ako čaše na alkohol, z kostí vyrábajú šperky a popol po spálení ostatkov si natierajú na telo. Pre týchto mníchov je ľudské telo bezvýznamné, je to len schránka, v ktorom prebýva tá dôležitá časť, duša. Nad mŕtvym telom dlhé hodiny meditujú. To všetko vo viere, že sa im podarí odhaliť pravdu o sebe samom a splniť tak cieľ ich náboženstva…

aghoriovia 7
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli
aghoriovia 5
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli

Po celej Indii sú títo mnísi obávaní a hovorí sa o nich, že dokážu predpovedať budúcnosť. Taliansky fotograf Cristiano Ostinelli sa ich však nebál a práve jeho fotografie môžete v tomto článku vidieť. Ostinelli prezradil, že Aghórovia k svojim rituálom využívajú tri veci, a to alkohol, marihuanu a meditáciu. Tak sa dostávajú bližšie k svojmu bohu. Okrem toho údajne popíjajú aj vlastný moč a požívajú svoje exkrementy. Obklopuje ich smrť, hniloba a závan hrôzy. Oni to však vidia úplne ináč ako celý svet. Pre nich je to duchovná cesta k poznaniu….

aghoriovia 1
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli
aghoriovia 6
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli

Okrem týchto desivých zvláštností je však súčaťou ich náboženstva aj jeden pekný počin. Aghóriovia údajne dokážu liečiť aj nevyliečiteľné choroby. Otázkou však ostáva, či by ste sa takýmto liečiteľom liečiť nechali. Olej, ktorý totiž pri tomto rituáli využívajú, je vyrobený z ľudských pozostatkov. Údajne však dokáže preniesť chorobu človeka na mnícha, ktorý si s ňou hravo poradí. Takto vraj dokážu vyliečiť AIDS, rakovinu, či inú smrteľnú chorobu.

aghoriovia
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli
aghoriovia 4
dailymail.co.uk, foto: Cristiano Ostinelli

Musíte uznať, že táto náboženská vetva hinduizmu je skutočne zvláštna a jej praktiky siahajú ďaleko za hranice morálky. Aghorovia však nikomu priamo neubližujú, ani nikoho nezabíjajú. Svoje podivné životy si žijú viac-menej v tichosti a bez konfliktov s ostatnými obyvateľmi Indie. Čo si o tom myslíte vy?

Pozri aj: V Amazonskom pralese žije domorodý kmeň lovcov opíc, ktorým sa evolúciou zdeformovali chodidlá pre lepšie šplhanie po stromoch

interez.sk (Lukáš M.), dailymail.co.uk, ranker.com
0
Komentovať (0)