Foto: twitter.com (Good morning Britain)

Zábava s teóriou plochej Zeme ešte pokračuje. Tentoraz sa zástanca tejto (absurdnej) teórie pustí priamo do astronauta. Garantujeme vám, že o zábavu máte postarané.

V dobe stredoveku si ľudstvo muselo nemálo vytrpieť, aby dokázalo presadiť vedecké názory, ktoré boli nepohodlné cirkvi či panovníkom. Za osvietené myšlienky nejeden učenec zaplatil životom. Tvrdiť, že Zem nie je plochá, sa niekedy nemuselo vyplatiť. Prečo sa však znova silou-mocou chceme vrátiť naspäť do doby temna?

Prekvapivo bláznivá teória plochej Zeme si v poslednej dobe získava čoraz viac priaznivcov. Tí si veselo organizujú konferencie, povzbudzujú sa na sociálnych sieťach, či zbierajú príspevky na let do vesmíru, a to len s jedným cieľom. Dokázať, že Zem je plochá. Nevadí, že im chýbajú znalosti. Fakty predsa nie sú až také dôležité, oveľa dôležitejšie je sebavedomie. A tá „plochozemcom“ rozhodne nechýba. Jeden z nich, Mark Sargent, sa nebál v priamom prenose konfrontovať toho najpovolanejšieho človeka, astronauta  Terryho Virtsa, ktorého mierne povedané, zaskočili neštandardné otázky.„Pozrite sa na more. Keď sa naňho budete pozorne dívať, zbadáte, že sa jeho hladina vôbec nezakrivuje. Prečo je to tak?“ spýtal sa Mark moderátora, ktorý v prítomnosti plochozemca a astronauta mal o námet relácie Good morning Britain postarané. No astronaut inteligentným spôsobom ukázal, že má predsa len navrch.

Dokážte mi, že Zem je guľatá

Mark išiel rovno na vec a pýtal sa astronauta na problém, ktorý trápi toľkých na Zemi. Teda, podľa Marka je priaznivcov teórie plochej Zeme, viac než dosť. Snažil sa potopiť astronauta, jeho otázky boli útočné, pretože je pevne presvedčený o tom, že Zem je v skutočnosti plochá, čo sa nám však NASA z nejakého nepochopiteľného dôvodu snaží zamlčať.  Keď sa však astronauta vyzval, aby mu dokázal že Zem je naozaj guľatá, ten sa rozhodol, že v prípade hlúpych otázok je zbytočné plytvať slovami. Miesto toho mu Terry Virts ukázal fotografiu, ktorá hovorí za všetko. Je na jej zachytená naša, chvalabohu stále guľatá planéta, zachytená z vesmírnej stanice. Na tejto stanici žil Terry viac ako 200 dní, tak očividne vie, o čom je reč.Predpokladáme, že zarytého zástancu Marka sa mu však asi sotva podarilo presvedčiť. Určite by bol presvedčený o tom, že to bola len fotomontáž. Čo dodať na záver? Vraví sa, že keď je koze dobre, ide sa na ľad šmýkať a asi niečo naozaj bude nad touto starou ľudovou múdrosťou. Keď nemáme problémy, raz-dva si ich vytvoríme. A keď neviete, čo s načatým večerom, môžete sa začať trápiť tým, aký tvar má vlastne naša Zem. Čo na tom, že toľko ľudí kedysi na dokázanie pravdy zaplatilo životom…

Pozri aj: Svetu by vládli plazy, ľudia by neexistovali. Takto by vyzeral svet, keby sa prakontinent Pangea nerozpadol

ladbible.com