Foto: Wikimedia Commons

Je ťažko uveriteľné, že aj v dnešnej dobe sa nájdu ľudia, ktorí sa nechajú ovplyvniť takouto myšlienkou.

Ako sme zmienili už pred nedávnom, okolo plochej Zeme vzrastá čoraz vyššia a čoraz menej pochopiteľná popularita. Príčinou môže byť buď to, že táto teória má skutočne niečo do seba a čoraz viac ľudí sa stáva „osvietenými“. A potom tu máme ešte pravdepodobnejšiu príčinu. Teória plochej Zeme je natoľko pritiahnutá za vlasy, že jednoducho láka čoraz väčšie publikum.

A to nie je ovplyvnené len recesiou. Ide o to, že aj napriek tomu, že nič podobné nie je možné, je toto fantazírovanie skutočne prešpikované rôznymi argumentami, ktoré z toho tvoria celkom dobrý príbeh. Ten sa môže podobať na sériu „Úžasná Zeměplocha“ od autora Terryho Pretchetta, alebo sa môže stať adaptáciou na celkom kvalitné sci-fi. Tak či onak, toto je zoznam šiestich celebrít, ktoré skutočne veria, že táto teória je pravdivá.

Kyrie Irving

Kyrie je americký basketbalista, ktorý plochej Zemi podľahol začiatkom tohto roka. Vo februári tvrdil, že sa ani len nejedná o teóriu. „Zem je plochá. Zem je plochá. Máme to rovno pod nosom. Hovorím vám. Klamú nás,“ tvrdí Irivng. V septembri však svoje tvrdenia stiahol a vyhlásil, že to nemyslel vážne. Údajne išlo o sociálny experiment, na ktorý mu všetci skočili.

Shaquille O’Neal

O’Neal, ktorý tie tiež známym basketbalistom, sa tiež pripojil k takýmto tvrdeniam. Po čase však začal tvrdiť, že si pri tvrdeniach o plochej Zemi len robil srandu, podobne ako Irving.

B.o.B

Príspevok, ktorý zdieľa B.o.B (@bob),

Nie sme si síce istí nakoľko mysleli basketbalisti svoje vyhlásenia seriózne, no pri raperovi B.o.B je však jasné, že je svojimi názormi presvedčený. Pred časom dokonca spustil bizarnú zbierku. Chcel vyzbierať dostatok peňazí na to, aby dokázal, že Zem je v skutočnosti plochá. Neskôr ho však vysmiala samotný úrad NASA, ktorému jeho kroky neunikli.

Tila Tequila

Americká televízna hviezdička Tila Tequila pri svojej vyhasínajúcej sláve využila mágiu sociálnych sietí, aby pritiahla o čosi viac pozornosti. Preto je možné, že aj jej tvrdenie o plochej Zemi nie sú pravdivé. „Prestanem rozprávať o plochej Zemi, keď mi niekto pošle fotku horizontu, ktorý nie je rovný, ale zakrivený,“ napísala Tila na Twitteri. Tiež požadovala vysvetlenie k tomu, prečo budovy v New Yorku stoja rovno a nie šikmo, ak má byť Zem okrúhla.

Freddie Flintoff

Flintoff je známy anglický hráč kriketu, ktorý je celkom zjavne nadaný pre šport, no nie pre vedu. Tvrdí, že má dôkaz o tom, že Zem nie je okrúhla. „Pokiaľ ste v helikoptére a vznášate sa, ako to nevidíte, že Zem je okrúhla?“ opýtal sa zmätený Freddie. Hráč kriketu tiež tvrdí, že keby bola Zem okrúhla, nebolo by možné v diaľke vidieť laserové svetielko.

Sherri Shepherd

Keď sa americkej herečky Sherii Shepard opýtala Whoopi Goldberg či je Zem plochá, odpovedala: „Neviem. Nikdy som nad tým nerozmýšľala Whoopi. Je Zem plochá? Nikdy som nad tým nepremýšľala. Poviem ti o čom premýšľam. Rozmýšľam nad tým ako nakŕmim svoje dieťa. “ Neskôr Sherri tvrdila, že si nemyslela, že Zem je plochá.

Nevieme, kde je ukrytá pravda pri týchto tvrdeniach, no počúvať vplyvné osobnosti, ako šíria konšpiráciu. je prinajmenšom zábavné.

Pozri aj: Musk si uťahuje z vyznávačov plochej Zeme. Flat Earth Society reaguje na jeho otázku o plochom Marse

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy