Foto: wikimedia.org/wikimedia.org

Poslednú dobu je akosi "in" viesť (ne)zmyselné debaty o tvare našej Zeme. Niektorí sú pevne presvedčení, že Zem je plochá. Rapper B.o.B nie je výnimkou.

Niektorí umelci sa dokážu oveľa viac presláviť niečím iným, než svojou hudobnou produkciou. Niekto pre zvýšenie svojej popularity využije svoje sexuálne škandály, iný zas má vnútornú potrebu vyskakovať z každej otvorenej konzervy. Hlavné je, aby sa o vás písalo. To je jedno čo. Hlavná vec, aby toho bolo veľa. Lebo keď si vás ľudia všimnú, už tak ľahko na vás nezabudnú. Podobnú teóriu možno razí aj raper B.o.B. Rozhodol sa spustiť zbierku s cieľom vyzbierať dostatok peňazí na poslanie satelitov do vesmíru. Prečo to robí? Chce všetkým dokázať, že Zem je naozaj plochá.

Možno ste už aj vy zaregistrovali stránku Go Found Me. Stránka je založená na crownfoundingu a dobrovoľných zbierkach. Môžete podporiť projekt, ktorý vás zaujme, alebo si založiť vlastný, ktorý vám pomôže získať finančné projekty na (niekedy dosť absurdný) sen. Jedno sa však nezaprie, ide si naozaj za svojím. Jeho cieľom je vyzbierať 10 miliónov amerických dolárov.

„Pomôžte podporiť B.o.B-a, aby si mohol kúpiť aspoň jeden satelit. Sám prispel tisíckou dolárov, a pevne dúfa, že sa k nemu pridajú viacerí. O svojom projekte vás bude krok za krokom informovať.“ Dozvieme sa v popisku projektu. Ak vás nepresvedčil, pozrite si nasledujúce video.

A prečo je raper B.o. B, ktorý je od minulého roku členom klubu Plochá Zem, na pochybách?

Tieto mestá sú od seba vzdialené 16 míľ. Tak kde je tá krivka?

Raper sa pre svoj status stal terčom kritiky. O správnom tvare Zeme sa ho snažili presvedčiť viacerí astrofyzici, no raper si „hudie svoje.“ Ak aj vy chcete podporiť jeho teóriu, môžete to urobiť na nasledujúcom odkaze. A ak nie, tak si aspoň pustíte jeho pesničku, nech viete, o kom bola reč.

Aj v tomto prípade však platí, že každý by sa mal držať toho, čo mu ide najlepšie a nepúšťať sa do vecí, ktorým absolútne (ne)rozumie.

Pozri aj: Gravitácia neexistuje, Zem ovládajú Jezuiti a Slnko je také isté veľké ako Mesiac. Kontroverzný rozhovor so Slovenkou Michaelou o plochej Zemi vám dá odpoveď na všetky otázky

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy