Podľa svedkov bolo zemetrasenie citeľné - triasli sa postele aj skrine.

V noci Rakúšanov prebralo zo spánku silné zemetrasenie, ktoré dosiahlo magnitúdu 4,3, informuje na stránkach Imeteo. Otrasy zobudili aj mnohých Bratislavčanov. Zem sa opäť triasla aj dnes ráno.

Zemetrasenie, ku ktorému došlo v noci na utorok v oblasti južne od rakúskej metropoly Viedeň, v okolí mesta Neunkirchen, bolo cítiť aj v Bratislave. Pre TASR to potvrdil Kristián Csicsay z Ústavu vied o Zemi Slovenskej akadémie vied s tým, že z hlavného mesta majú vyplnených už 30 makroseizmických dotazníkov. Zemetrasenie zaznamenala aj národná sieť seizmických staníc.

Zemetrasenie bolo v Bratislave cítiť okolo 1.00 h. „Najmä ho mohli pocítiť obyvatelia v bratislavskej mestskej časti Petržalka,“ povedal Csicsay s tým, že hlásenia zatiaľ evidujú len z hlavného mesta. Zemetrasenie zaznamenala aj národná sieť seizmických staníc. Dobre to napríklad vidno na seizmograme zo stanice Modra. Csicsay nevylučuje, že pribudnú aj ďalšie hlásenia od ľudí. Verejnosť preto vyzýva, aby v prípade, ak pocítila zemetrasenie, vyplnila makroseizmický dotazník na webe zemetrasenia.sk.

Dnes v noci o 00.57 hod. zasiahlo Rakúsko zemetrasenie o sile 4,3 magnitúdy. Epicentrum zemetrasenia bolo podľa EMSC 9 km juhozápadne od Viedeňského Nového Mesta, južne od Viedne. Podľa svedkov bolo zemetrasenie citeľné – triasli sa postele, skrine a pod. Otrasy zachytili aj niektorí obyvatelia nášho hlavného mesta, ktorí potvrdili, že ich v noci zo spánku vytrhlo zemetrasenie. Nočné zemetrasenie bolo cítiť aj v Maďarsku.

Zemetrasenie s magnitúdou 3,0 stupňa sa opakovalo aj dnes ráno o 7:16 vo veľmi malej hĺbke 5 km, informuje portál Volcano Discovery. Presná veľkosť, epicentrum a hĺbka zemetrasenia budú známe, keď seizmológovia vyhodnotia údaje a spresnia svoje výpočty. O zemetrasení informovalo aj maďarské seizmologické observatórium, ktoré ho uviedlo ako zemetrasenie s magnitúdou 2,8. Na základe predbežných seizmických údajov zemetrasenie nespôsobilo žiadne významné škody, ale pravdepodobne ho veľa ľudí pociťovalo ako ľahké vibrácie v oblasti epicentra.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Uložiť článok
Komentovať