Screenshot: vysielanie RTVS

Katarína Krnáčová okrem iného poďakovala aj prezidentke Zuzane Čaputovej.

Rada RTVS skritizovala priamy prenos Slnko v sieti, ktorý sa vysielal v piatok večer. Dôvodom má byť prejav prezidentky Slovenskej filmovej a televíznej akadémie, Kataríny Krnáčovej, informuje Denník N.

Jednoznačne išlo o jeden z najsilnejších momentov večera, kedy Krnáčová adresovala svoje slová prezidentke Slovenskej republiky Zuzane Čaputovej, ktorú rozplakali. V stoji jej tlieskala celá sála. „Pani prezidentka, prepáčte, že sme sa za vás dostatočne hlasno nepostavili, keď oveľa hlasnejšie na vás útočili na námestiach a do mikrofónov. Prepáčte, že ste museli zažívať útoky na vašich najbližších, na vašu rodinu a my sme vás opäť dostatočne nepodporili,“ zaznelo v prejave.

Predseda Rady RTVS Igor Gallo povedal, že bol zneužitý verejný priestor, a že bol prejav neprijateľný.

K silným prejavom patril aj ten od režiséra Petra Bebjaka. Ten sa vo svojom prejave vyjadril k aktuálnej politickej situácii. Otvorene povedal, čo si myslí o vládnej garnitúre. Na úvod pozdravil svojich kolegov, duchovných bezdomovcov. Tento výrok spomenul premiér Robert Fico v úvode týždňa, podľa neho na Šimkovičovú útočia „duchovní bezdomovci, nekultúrni ľudia, ktorí netušia na čom je Slovensko postavené“. Ministerka kultúry na prenose nebola prítomná.

Problém s hospodárskou stratou

Rada RTVS rieši aj ďalší problém. Podľa nej sa dalo dôsledným priebežným sledovaním vývoja hospodárenia i správnymi manažérskymi opatreniami predísť, respektíve minimalizovať vykázanú stratu v hospodárení za rok 2023. Na starosti to mal mať manažment, ktorý sa bráni tým, že efektívnymi opatreniami, naopak, dokázal výrazne znížiť plánovanú účtovnú stratu za rok 2023 a v porovnaní výdavkov a príjmov dosiahol prebytok.

Uložiť článok

Najnovšie články