Foto: pixabay.com

V zoologickej záhrade pri Paríži zažili zamestnanci mimoriadne nepríjemné ráno.

Pytliaci sa vlámali do zoologickej záhrady Thoiry pri Paríži a zastrelili samca nosorožca bieleho. To všetko len kvôli jeho rohom.

Kriminálnici vošli do zoo v skorých ranných hodinách, kde tromi guľkami do hlavy zastrelili 4-ročného nosorožca Vinca. Predpokladá sa, že na odrezanie predného rohu použili reťazovú pílu. Druhý roh bol odrezaný len čiastočne, teda skupinu pri tomto zvrátenom čine zrejme niekto vyrušil alebo im zlyhala píla.

Vinca našiel ráno jeho opatrovateľ, ktorý bol na neho veľmi naviazaný a hlboko ho to zasiahlo,“ píše sa vo vyhlásení. „Tento odporný čin sa stal aj napriek prítomnosti piatich zamestnancov zoo a kamier.“ Zvyšným dvom nosorožcom sa našťastie nič nestalo.

pixabay.com

Nosorožec biely patrí k ohrozeným druhom. Môže za to obrovský dopyt po ich rohoch na čínskom trhu. Rohy sú vzácne v čínskej medicíne ako účinné prírodné afrodiziakum. Napriek snahe o zastavenie vyvražďovania, počet súkromných zberateľov v Európe.

V posledných týždňoch narastá počet násilných útokov. V zoologickej záhrade v El Salvadore útočníci ubili hrocha na smrť a v Tunisku ukameňovali krokodíla.

Pozri aj: Pytliaci zabili vzácneho slona, ktorých je na svete iba 25 jedincov

interez.sk (katka), iflscience.com
Uložiť článok

Najnovšie články