Foto: TASR

Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje.

Ruský prezident Vladimir Putin v stredu pripustil, že sankcie, uvalené na Rusko za inváziu na Ukrajinu, môžu mať na jeho krajinu „negatívne“ dopady. Predtým Putin tvrdil, že Moskva sa sankciám prispôsobuje. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

„Sankcie uvalené proti ruskej ekonomike naozaj môžu mať v strednodobom výhľade negatívny dopad,“ povedal Putin na zasadnutí vlády, vysielanom v televízii.

Západ zaviedol v niekoľkých krokoch tvrdé sankcie voči Moskve pre ruskú inváziu na Ukrajine. Putin opakovane tvrdil, že Rusko odoláva vlnám ekonomických sankcií, ktoré boli zamerané predovšetkým na vývoz ruskej ropy a zemného plynu.

Ruský prezident v stredu povedal, že nezamestnanosť v krajine „sa drží na historickom minime“, pričom inflácia, ktorá vlani na jar prudko stúpla, podľa očakávania do konca marca „klesne pod štyri percentá“.

Putin však dodal, že „návrat ku krivke rastu by v nás nemal vyvolávať pocity uvoľnenia“.

„Musíme podporovať a posilňovať pozitívne trendy v našej ekonomike, zvyšovať jej výkonnosť, zaisťovať technologickú, personálnu a finančnú nezávislosť,“ povedal.

Prezident vyzval vládu, aby „konala rýchlo a bez zbytočnej byrokracie a odkladov“.

Najnovšie články