Festival Pohoda sa po šestnástich rokoch vrátil ku svojmu pôvodnému názvu. Najznámejší slovenský festival tak pokračuje v trende veľkých európskych festivalov, ktoré postupne prestali...

Festival Pohoda sa po šestnástich rokoch vrátil ku svojmu pôvodnému názvu. Najznámejší slovenský festival tak pokračuje v trende veľkých európskych festivalov, ktoré postupne prestali v názve používať mená partnerov. Táto zmena súvisí s koncom štrnásťročnej spolupráce so spoločnosťou Heineken Slovensko. Výzvu ponúknuť kvalitné pivo návštevníkom 20. ročníka prijal Banskobystrický pivovar a.s. so svojou značkou Urpiner.

pjh
foto: Jaroslav Novák

Po potvrdení nových Sigur Rós prišlo ďalšie potvrdenie umelca, o ktorého sme sa snažili v podstate od začiatku festivalu. Pohoda 2016 je na zozname tour dates legendárnej britskej multiinštrumentalistky a speváčky PJ Harvey.

[youtube STxXS5lLunE 720 410]

Letisko v Trenčíne roztancuje zakladateľ elektroswingu Parov Stelar či gypsy-punk z New Yorku Gogol Bordello. Okrem nich návštevníci Pohody uvidia legendu slam poetry Saula Williamsa, anglického drum&bassového producenta SPOR-a, elektroclash v podaní Chicks on Speed, punk-rap z New Jersey dvojice Ho99o9, bluesové voodoo My Baby či elektro-rock fínskej kapely K-X-P.

[youtube WTrNsAsjEmY 720 410]

„Na prvých desať mien festivalu sme hrdí. Splnili sa nám dva dlhoročné sny – PJ Harvey je podľa nás prvou dámou svetovej alternatívy, Sigur Rós je nádherná skupina. Saul Williams je našim najvýraznejším objavom jesennej showcaseovej scény, jeho koncert je nevídaný, kreatívny a mimoriadne silný, objavili sme ho v Paríži na festivale Mama. Fínski uletení elektronici K-X-P nás dostali na festivale Reeperbahn v Hamburgu. Chicks on speed a Gogol Bordello už na Pohode hrali, obe kapely sú strhujúce a sme si istí, že si návrat plne zaslúžia. Parov Stelar sú zárukou kvalitnej tanečnej zábavy, Spor je ojedinelým drum and bassovým producentom a dostali sme ho ako tip od B- Complexa. My Baby sú koncertne fantastickí a o kapele HO99O9 sa všetci vyjadrujú v superlatívoch. Hneď z prvej desiatky je vidieť, že pokračujeme v našej ceste multižánrového festivalu, kde môžu ľudia vidieť špičkové a osvedčené mená a spolu s nimi najvýraznejšie mladé kapely. Tešíme sa na ďalšie bookovacie dobrodružstvo,“ povedal o zverejnení prvých desiatich mien Pohody 2016 šéf festivalu Michal Kaščák.

vizual novy
foto: Jaroslav Novák

Aj ďalšie mená Pohody 2016 plánujeme zverejňovať formou pohyblivých grafických hádaniek vo formáte gif. Tie pre nás, spolu s kompletnou vizuálnou identitou, od konca novembra pripravuje agentúra Milk Studio. Na Pohoda Párty sme zverejnili aj ďalšie zaujímavé novinky festivalu. Po šestnástich rokoch sme sa vrátili k svojmu pôvodnému názvu. Pokračujeme v trende veľkých európskych festivalov, ktoré postupne prestali v názve používať mená partnero

Od dnes si môžete na stránke pohodafestival.sk a v sieti Ticketportal kúpiť lístky pre ZŤP a parkovanie pre osobné autá a karavany. Tešíme sa na vás 7. – 9. júla 2016 na 20. ročníku Pohody. Ešte predtým vám veselé Vianoce a šťastný nový rok želá tím festivalu Pohoda.