Foto: grabAhome / dronepicr, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Zvažujete, že by ste sa zbalili aj so svojou prácou a vyrazili do sveta digitálne nomádiť? Možno toto je pre vás to ideálne miesto.

Digitálne nomádstvo získava na čoraz väčšej popularite aj medzi Slovákmi. S batohom na chrbte vyrážajú do sveta, kde si vytvoria vlastnú pomyselnú kanceláriu. Svoju prácu môžu totiž vykonávať odkiaľkoľvek. Ak aj vy máte túto možnosť a láka vás nomádsky životný štýl, môžete navštíviť novovzniknutú prvú dedinu digitálnych nomádov v Chorvátsku. 

Táto nepochybne obľúbená destinácia mnohých Slovákov láka ku sebe predovšetkým počas teplých mesiacov. Jedným z turisticky vyhľadávaných miest je aj mestečko Zadar, ktoré sa nachádza pri Jadranskom mori. Kým jednu polovicu roka hostí tisíce turistov, tú druhú výraznejšie zíva prázdnotou. A to by sa malo vďaka projektu Digital Nomad Valley zmeniť.

Zadar Foto: Unsplash

Vďaka kancelárii pri mori spoznáte ľudí z celého sveta

Práve tieto mesiace, medzi októbrom a marcom, sú ideálne na to, aby oddychujúcich turistov vystriedali nomádi, ktorí chcú vymeniť svoje pracovné prostredie a zároveň pobudnúť niekde dlhší čas, či sa zoznámiť s ďalšími ľuďmi svojej „krvnej skupiny“ z celého sveta.

Platforma grabAhome, na ktorej čele sedí spoluzakladateľ a riaditeľ Mario Mrkša, sa v spolupráci s Falkensteiner H&R rozhodla vytvoriť prvú dedinu pre digitálnych nomádov v Chorvátsku. V úvode svojej stránky zdôrazňujú, že jednou z najväčších výhod života digitálnych nomádov je možnosť spoznať nových ľudí z celého sveta.

Práca aj možnosti na aktívne strávený voľný čas

Svoje brány prvým záujemcom o pobyt otvorili 10. októbra. Tí sa okrem privátneho bývania môžu tešiť na coworkingovú kanceláriu, wellness, telocvičňu či reštauráciu.

Foto: grabAhome

Týždeň už za 130 eur

Týždenný pobyt v Digital Nomad Valley stojí už od 130 eur, avšak podmienkou je, že na tomto mieste pobudnete minimálne dva týždne. Čo vzhľadom na jeho lokalitu a možností nie je nič nepredstaviteľné, práve naopak. Za mesiac na tomto lukratívnom mieste, kde sa okrem práce môžete naplno venovať sebe a aktivitám, ktoré máte radi, zaplatíte 520 eur. Čo je bežná suma prenájmu bytu na Slovensku.

„Keďže mnohí z digitálnych nomádov sú podnikatelia, ktorí sa snažia na sebe pracovať, chceme vytvárať podujatia a konferencie o podnikaní, kde zapojíme aj miestnu komunitu,“ prezradil Mrkša.

Chcú vytvoriť aj ďalšie digitálne dediny naprieč Chorvátskom

Svojím projektom chce pritiahnuť návštevníkov do Chorvátska aj počas zimných mesiacov, kedy je podľa jeho slov „mŕtve“, pretože turizmus sa tu prevažne sústredí v lete. „Zadar je naším prvotným projektom a chceli by sme vytvoriť niekoľko podobných komunít naprieč celým Chorvátskom za účelom pomôcť menším mestám ekonomicky nakopnúť,“ dodal.

Foto: grabAhome

Záujem prejavili ľudia z celého sveta

O projekt je už od začiatku veľký záujem. Ešte pred spustením digitálnej dediny sa prihlásili nomádi z viac ako 30 krajín, nie iba z Európy, ale celého sveta. Z nich už vybrali prvých digitálnych nomádov, ktorí do dedinky pricestovali. Najväčší nápor záujemcov však očakávajú až v priebehu nasledujúceho mesiaca.

Tí si môžu vybrať ubytovanie v štúdiu s minimalistickým interiérom, dvojspálňovú jednotku s terasou alebo trojizbový byt. Ak nomádi chcú, môžu dokonca prísť so svojím karavanom. Týždenná cena pobytu sa líši od konkrétneho typu ubytovania. Všeobecne sú však jeho ceny prijateľné.

Zadar je atraktívnou lokalitou, ktorá dýcha históriou, ponúka množstvo možností na trávenie aktívneho voľného času, avšak aj odpočinok na plážach. Digital Nomad Valley k tomu všetkému navyše ponúka množstvo vlastných aktivít, ako napríklad kurzy jogy, odpočinok v horúcej vírivke či plávanie v súkromnom bazéne. Nomádi si môžu užiť celý rad ďalších športových aktivít ako volejbal či kanoe.

Dedina pre digitálnych nomádov bude hostiť svojich návštevníkov až do konca marca, teda dá sa povedať, do začiatku sezóny, kedy Zadar znova zaplavia ľudia turisti túžiaci po oddychu, mori a horúcom slnku. Ak máte možnosť pracovať na diaľku, môžete si vyskúšať zriadiť svoju kanceláriu napríklad na tomto mieste.

workremotelycroatia.com, euronews.com, travelinglifestyle.net
0
Uložiť článok
Komentovať