Foto: Wikimedia, Metropole-Marketing

Ambicióznych plánov Adolfa Hitlera, ktoré nedotiahol do konca je niekoľko.

Berlín prestavaný na svetové hlavné mesto, supertank Ratte, ale aj takmer 5 km dlhý hotelový komplex pre desiatky tisíc ľudí. Posledný spomínaný sa nakoniec dočkal vzkriesenia. Komplex s názvom Prora, na nemeckom ostrove Rujana v Baltskom mori, sa po desaťročiach konečne dočká prvých hostí. 

Pýcha Tretej ríše

Hotelový komplex Prora mal byť pýchou nacistickej Tretej ríše. Prímorské letovisko na nemeckom ostrove v Baltskom mori začali stavať v roku 1936. Malo trvať len pár rokov, kým budú na tomto mieste dovolenkovať prví turisti. Takmer 5 km dlhý hotelový komplex priamo na pláži s viac ako 10-tisíc izbami pre viac ako 20-tisíc hostí, však nikdy nebol dokončený. Ako päsť na oko však niekoľko desaťročí strašil na Rujanskej pláži a pripomínal odvážne plány Adolfa Hitlera, ktoré nikdy neboli realitou. Teda až doteraz.

Takto vyzeral hotelový komplex Prora ešte pred niekoľkými rokmi.

Foto: Metropole-Marketing

Rekonštrukcia

V roku 2013 zakúpila práva na renováciu Prory, nemecká realitná spoločnosť Metropole Marketing a pustila sa do rekonštrukcie. Kompletnú rekonštrukciu komplexu chce dokončiť do roku 2022, no už teraz je 7 domov pripravených pre prvých návštevníkov. V starom nacistickom hoteli je dokončených viac ako 250 apartmánov na jednej z najkrajších pláží Baltského mora. Na predaj zostávajú už len 2% priestorov.

Foto: Booking

Ak by ste si chceli zakúpiť apartmán v zrekonštruovanom nacistickom hotelovom komplexe Prora, pripravte sa na nemalé čiastky. Za 88,51 m² apartmán s terasou zaplatíte takmer 470 000 €, kým za väčší 97 m² už 630 000 €. Ak však nemáte pár stoviek tisíc eur navyše, potom si môžete apartmán i prenajať. I tak sa však pripravte na o niečo drahšie ubytovanie, na aké ste zvyknutí. Nám sa podarilo nájsť ponuku 227 € za dve noci.

Foto: Booking

Prečo cestovať na ostrov Rujana? Ide o najväčší nemecký ostrov s rozlohou 935 km². Kým pobrežie lemujú plytké, ľahko dostupné brehy Baltského mora na striedačku s vysokými kriedovými útesmi, vnútrozemie a časť pobrežia (štvrtina rozlohy ostrova) patrí národnému parku Jasmund. Oproti iným prímorským destináciám tu však zažijete celkom inú letnú dovolenku. Priemerné teploty počas letných mesiacov totiž nedosahujú ani 20°C.

Foto: Wikimedia

Pozri aj: Slovenský Černobyľ: Záhadný opustený hotelový komplex, z ktorého behá mráz po chrbte

engelvoelkers.com, Metropole-Marketing
Príbehy
0
Komentovať (0)