Foto: TASR - Martin Baumann

O väzbe bude rozhodovať Okresný súd Bratislava I, ktorý tak musí urobiť do 72 hodín od podania návrhu.

Prokurátor Krajskej prokuratúry (KP) v Bratislave podal návrh na väzobné stíhanie pre obvineného Dušana Dedečka, ktorý opitý autom spôsobil v nedeľu (2. 10.) tragickú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami. Stotožnil sa tak s podnetom policajného vyšetrovateľa. O väzbe bude rozhodovať Okresný súd (OS) Bratislava I, ktorý tak musí urobiť do 72 hodín od podania návrhu. TASR to potvrdil hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

„V utorok (4. 10.) o 21.55 h bol podaný návrh na vzatie obvineného do väzby z útekového a preventívneho dôvodu,“ priblížil pre TASR prokurátor a hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Juraj Chylo.

Sudca pre prípravné konanie OS Bratislava I určí termín rozhodovania o väzbe po preštudovaní doručeného návrhu a spisového materiálu. „Keďže ide o obzvlášť závažný zločin, v zmysle Trestného poriadku má súd na rozhodnutie o návrhu zákonnú lehotu 72 hodín od podania návrhu,“ dodal Adamčiak.

Dedeček čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie. Obvinený pod vplyvom alkoholu šoféroval v nedeľu neskoro večer auto, ktoré narazilo v centre Bratislavy do zastávky mestskej hromadnej dopravy – Zochova. Nehoda si vyžiadala piatich mŕtvych a niekoľko zranených.

Uložiť článok

Najnovšie články