Ilustračné foto: TASR - Štefan Puškáš

Slovensko opäť zaplavili podvodné e-maily, tentokrát z pošty.

Často sa stáva, že podvodníci využívajú dôveryhodné spoločnosti na vymámenie peňazí z nič netušiacich ľudí. Pred nedávnom podobné listy chodili aj od Sociálnej poisťovne. Ľudí v nich vyzývali na doplatenie podlžností.

Polícia Slovenskej republiky na svojom facebookovom konte, kde sa venuje odhaľovaniu hoaxov zverejnila status o podvodných e-mailoch pochádzajúcich „akože“ od Slovenskej pošty. V mailoch pošta žiada o úhradu zásielky v hodnote 4,99 eur.

Zrejme sa jedná o podvod, čo napovedajú mnohé indície:

  • Prepravný kód všetkých zásielok je rovnaký.
  • Po rozkliknutí adresy odosielateľa sa namiesto Slovenskej pošty objaví emailová schránka s nemeckou adresou: [email protected]
  • Ako nám písal náš fanúšik, bol v kontakte so Slovenskou poštou a jej vyjadrenie je, že nikdy neposiela link na zaplatenie určitej čiastky cez internet a predmetná vec je z ich strany v riešení.

V prípade akýchkoľvek otázok v súvislosti s doručením balíku sa môžte obrátiť priamo na Slovenskú poštu. Takisto v prípade, že ste sa stali obeťou takýchto, alebo podobných emailov a peniaze ste už zaslali, neváhajte ísť na políciu.