Facebook

Nespútaní obyvatelia divočiny sú nádherní no mnohokrát smrteľní. Aj keď vo väčšine prípadov má človek pred zvieratami navrch, nemusí to tak dopadnúť vždy.

Divočina južnej Afriky sa stala osudnou lovcovi Scottovi Van Zylovi, ktorý sa vydal minulý týždeň na poľovačku so svojimi psami a pomocníkom. 

Poľovanie je v Afrike obľúbeným koníčkom vďaka exotickej prírode, ktorú safari ponúka. 44-ročnému Scottovi sa divočina kruto pomstila za jeho záľubu v love zvierat. Otec dvoch detí Scott sa dlho nevracal z poľovačky a jeho rodina sa oňho začala báť.

Facebook

Po dlhej pátracej akcii našli jeho ruksak a stopy končiace v rieke. Polícia našla blízko miesta dvoch krokodílov a rozhodla sa ich zastreliť. V krokodíloch našli ľudské pozostatky. Scott je už piatou obeťou krokodílov na juhu Afriky za posledný mesiac, keďže len nedávno našli dedinčania pozostatky osemročného chlapca v krokodílovi.

Facebook
Facebook

Krokodíly nie sú jediní dravci, ktorí stoja za smrťou ľudí. V Indonézii prehltol 7 metrový pytón celého muža, o čom sme vám priniesli článok. Po tom, čo muž zmizol, spustili pátraciu akciu a jeden z tímov ho našiel v blízkosti domu nezvestného obrovského pytóna, s hrčou na bruchu. V bruchu pytóna našli topánky, ktoré patrili mužovi.

Príroda nám aj takýmto spôsobom pripomína, že nad nami ešte stále vládne. A aj keď krokodíl na vás v našich končinách asi nezaútočí, jedine že by ušiel zo ZOO, no taký medveď už môže byť pekne nebezpečný.

Pozri aj: 5 smrteľne jedovatých hadov na m² či rádioaktívna pustatina. 11 najnebezpečnejších turistických destinácií sveta, ktoré rozhodne nechcete navštíviť

interez.sk (Martin Majdák) ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )