Reprofoto: Twitter (@Nexta), TASR/AP

Podľa vyjadrení ruských úradov bolo jeho meno na zozname pasažierov lietadla, ktoré sa v stredu zrútilo v Tverskej oblasti neďaleko Moskvy.

Vodca ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin je podľa s ním spájaného kanála Grey Zone na platforme Telegram mŕtvy, oficiálne však jeho smrť potvrdená doposiaľ nebola. Podľa vyjadrení ruských úradov bolo jeho meno na zozname pasažierov lietadla, ktoré sa v stredu zrútilo v Tverskej oblasti neďaleko Moskvy. TASR informuje podľa agentúry DPA.

Článok pokračuje pod videom ↓

Lietadlo, ktoré malo patriť Prigožinovi, smerovalo z Moskvy do Petrohradu, kde majú sídlo jeho firmy. Telegramový kanál Grey Zone v stredu uviedol, že stroj bol cielene zostrelený protivzdušnou obranou nad Tverskou oblasťou. Na zozname pasažierov sa nachádzalo aj Prigožinovo meno; kanál však najprv spochybnil, či je skutočne mŕtvy.
V rovnakom čase sa totiž vo vzduchu mali nachádzať dve lietadlá vagnerovcov. Druhé lietadlo sa podľa Grey Zone otočilo a pristálo na letisku Ostafjevo južne od Moskvy, pričom nebolo bezprostredne jasné, na palube ktorého stroja sa vodca vagnerovcov nachádzal.

Ruské úrady predtým oznámili, že haváriu lietadla, v ktorom sa nachádzalo desať ľudí vrátane troch pilotov a siedmich pasažierov, nikto neprežil.

Prigožin, ktorého Vagnerova skupina bojovala po boku regulárnej ruskej armády na Ukrajine, zorganizoval presne pred dvoma mesiacmi – 23. júna – krátku ozbrojenú vzburu proti ruskému vojenskému vedeniu. Po dohode s Kremľom sa väčšina vagnerovcov vrátane Prigožina presunula do bieloruského exilu. Samotný Prigožin sa mal odvtedy niekoľkokrát opätovne objaviť v Rusku.

Najnovšie články