Foto: unsplash

Krádeže gangu vyniesli 5,2 milióna eur.

Polícia mala plné ruky práce, vykonala sériu razií, počas ktorých došlo aj k zatknutiu 9 osôb. Malo ísť o členov gangu, ktorý vykrádal bankomaty.

Polícia v Nemecku, Holandsku a Belgicku vo štvrtok počas série razií v 16 areáloch zatkla deväť ľudí. Spoločná policajná akcia súvisela so sériou explózií bankomatov, ktoré gangu vyniesli 5,2 milióna eur. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.

V nemeckých spolkových krajinách Bavorsko, Bádensko-Württembersko a Durínsko od novembra 2021 gang zaútočil na vyše 50 bankomatov, uviedla nemecká polícia v Mníchove. Razie sa uskutočnili okrem Nemecka aj v holandských provinciách Utrecht a Limbursko a v Belgicku.

Spôsobená škoda bola vyššia ako ukradnutá suma

Zatknutých bolo deväť mužov vo veku 25 až 41 rokov a po ďalších troch mužoch polícia pátra. „Okrem toho bolo pri zásahoch nájdených deväť pripravených výbušných balíkov,“ oznámil šéf operácie Jürgen Harle z bavorskej polície. „Páchatelia si odpaľovaním náloží bezohľadne razili cestu k peniazom, pritom ohrozovali životy nevinných ľudí a ničili budovy,“ povedal minister vnútra spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko Thomas Strobl. Dodal, že spôsobená škoda na majetku asi 6,5 milióna eur bola vyššia ako ukradnutá suma.

Najnovšie články