Foto: Imgur

Originálny spôsob ako si na festival prepašovať fľašu alkoholu.

Určite ste sa už aj vy stretli s problémom ako prepašovať alkohol za brány festivalu. Keďže organizátori túto možnosť vždy zakážu, mnoho ľudí hľadá svoje spôsoby, ako si fľašu tvrdého dopriať aj pri počúvaní obľúbenej skupiny. Jeden muž si však našiel skutočne originálny spôsob, ako prejsť kontrole pri vstupe cez rozum. 

Electric Zoo festival v New Yorku sa teší veľkej popularite a každoročne prichádza mnoho ľudí zíde do parku na Randalls Island. Logicky, nikto z organizačného tímu nechce, aby bolo v areáli rozbité sklo z fliaš alebo aby ho niekto hádzal po účinkujúcich. Na výber teda neostáva nič iné, len si kupovať drahý alkohol v stánku a počas jedného víkendu minúť pokojne aj mesačnú výplatu. Alebo urobíte to, čo Alex, jeden z návštevníkov.

Tri týždne pre začiatkom festivalu prišiel na Randalls Island s fľašou vodky. S lopatou v jednej a fľašou v druhej ruke sa Alex spolu s kamarátmi vybrali pochovať svoj poklad do zeme skôr, ako pracovníci prišli stavať pódiá. „Na Electric Zoo chodím už vyše štyroch rokov, areál teda poznám veľmi dobre. Plánovanie bolo jednoduché – miesto sme si zaznačili na GPS, aby sme ho neskôr našli. Potom sme už len čakali,“ začal Alex.

reddit.com

Náročnejšia však bola fáza vykopávania. Základom bolo nevzbudzovať pozornosť. „To bola tá najťažšia časť. Je tam totiž veľa kamier a po areáli sa pohybuje veľa ľudí z organizačného tímu. Keď sme sa tam dostali, jeden z nás ju vykopal, zatiaľ čo my sme ho kryli,“ dodal Alex. Trvalo im to len 10 minút, vďaka čomu si mohli užiť festival podľa svojich predstáv.

View post on imgur.com

Po zverejnení fotografie sa ich príbeh začal šíriť medzi ľuďmi, ktorí oceňujú jeho kreativitu a odvahu. Budúci rok plánuje vydať knihu plnú festivalových tipov, kde odhalí aj ďalšie zaujímavé triky.

Pozri aj: Bizarný liek proti opici. Svojská mamička ponúkala na svetoznámom festivale Burning Man svoje materské mlieko

indy100.com
Uložiť článok

Najnovšie články