Foto: Instagram.com (@mikiagrawal)

Mali by ste odvahu ponúknuť sa takýmto nezvyčajným nápojom?

Ak máte pocit, že vytŕčate z davu, odporúčame vám navštíviť netradičný festival Burning Man, ktorý sa konal v mestečku Black Rock City, v Nevade. Tam sa nikto nebude pozastavovať ani nad vaším mejkapom, ani nad outfitom. Preto ani Miki Agrawal, čerstvej mamičke a podnikateľke, neprišlo od veci ponúknuť hostí festivalu svojím materským mliekom.

O tejto žene ste pravdepodobne doteraz nepočuli, no určite sa vám zapíše do pamäti. V júli tohto roku sa jej narodilo dieťatko, ktoré počala naozaj netradičným spôsobom. Minulý rok sa vo svojom statuse vyjadrila, že sa s manželom pokúšali o počať dieťa na festivale Orgy Dome. A áno, názov festivalu hovorí za všetko. Každopádne ich misia bola úspešná, dieťa je chvalabohu na svete a tak kontroverzná mamička Miki môže svet šokovať ďalšou novinkou.

Dáte si za dúšok materského mlieka? Je stopercentne bio!

„Mlieko si odsávam každé tri hodiny a na festivale Burning Man som rozdala väčšinu. Stačí si dať len dať trošíčku, je to vynikajúci liek na opicu. Niektorí ľudia si ho pridávajú do kávy. Toľko ich je nadšených a chce ho vyskúšať! Aj ja ho pijem, keď sa mi minie voda. Chutí ako kokosové mlieko,“ tvrdí Miki pod svojím príspevkom. Ktovie, či by aj u nás našla nejakých záujemcov. Slováci sú dosť konzervatívny národ a určite skôr dajú prednosť kravskému mlieku, než mlieku, ktoré je určené bábätku. Ďalšia vec je hygienické hľadisko. No tak sa zdá, že na festivale hygiena nie je na prvom mieste priorít.

Miki si však materstvo vyslovene užíva. I keď trošku netradičným spôsobom


Táto žena si ide „svoje“ a nerieši okolie. A tak sa zdá, že jej životným cieľom nie je len prvoplánovo šokovať. Vďaka nezvyčajnej „mliečnej kampani“ však pozdvihla povedomie o význame dojčenia pre dieťa. Americké matky dávajú prednosť umelému mlieku, no Miki chce upozorniť na to, že materské mlieko je predsa len tou najlepšou alternatívou a matky by sa mohli o dojčenie aspoň pokúsiť. A preto aj na svoj instagramový profil dáva aj takéto (kontroverzné) príspevky.

Všetci sa teda zhodneme na tom, že pitie materského mlieka je pre deti to najlepšie. Ale aký má vplyv na dospelých? Niektorí sa domnievajú, že môže mať na dospelý organizmus nežiadujúce účinky. Iní ho naopak vnímajú ako všeliek. Tvrdia, že pitie materského mlieka im pomôže zvyšovať imunitu, budovať svalovú hmotu, či dokonca lieči erektilnú disfunkciu. Tento fakt však doposiaľ nepreukázala žiadna vedecká štúdia. Napriek tomu je o materské mlieko veľký dopyt a mamičky ho predávajú na internete. No tí, čo podľahli tejto mánii, by mali zvážiť možné riziko.

Miki Agrawal je zakladateľkou značky She Thinx, spodnej bielizne navrhnutej špeciálne na obdobie počas menštruácie. Ponúka na predaj tričká aj nohavičky. Kto by im odolal?


Jedno je však isté. Nech je Miki aká chce, vo svete sa nestratí. A chvalabohu za takéto ženy. Bez nich by tu bola poriadna nuda, však?

Pozri aj: 20+ fascinujúcich fotografií jedného z najšialenejších festivalov sveta Burning Man, ktorý sa každoročne koná v púšti

businessinsider.com
Príbehy
0
Komentovať (0)