Foto: Nilanjan Ray

Všetci si mysleli, že vo voľnej prírode vyhynul. Opak je však pravdou.

Poslednýkrát bol vo voľnej prírode oficiálne videný v roku 1958. Takmer po 60 rokoch však prichádza nový dôkaz o tom, že vzácny druh bieleho tigra vo voľnej prírode možno predsa len nezmizol. Fotograf Nilanjan Ray prináša dôkaz, že po indických lesoch sa pohybuje minimálne jeden.

Extrémne vzácny biely tiger je vlastne genetickou anomáliou druhu bengálskeho tigra. V zajatí ich nájdete niekoľko, vo voľnej prírode by ste ho však hľadali márne. Naposledy bol na fotografii zachytený v roku 1958. Od tohto momentu si celý svet začal myslieť, že biely tiger z indických lesov celkom zmizol. Fotograf Nilanjan Ray však celý svet potešil svojím úlovkom. Podarilo sa mu totiž zachytiť možno posledného voľne žijúceho bieleho tigra (z druhu tigra bengálskeho) vo voľnej prírode.
A rare pale tiger discovered in the wilds of Tamil Nadu state in India. Photograph- Nilanjan Ray - the most pale ever found in the wild

Fotografovi sa bieleho tigra podarilo nájsť v lesoch južnej Indie. Presné miesto však po dohode s ochranármi neprezradil a to práve preto, aby divo žijúce zviera ochránili pred potenciálnymi pytliakmi a lovcami, ktorí by si chceli extrémne vzácne zviera pripísať medzi svoje trofeje. Nilanjan Ray mal so svojím sprievodcom obrovské šťastie. Pri potulkách indickým lesom sa biely tiger objavil asi 60 metrov pred nimi. Kým si ich všimol a vyplašil sa, Ray stihol zachytiť niekoľko fotografií.

Foto: Nilanjan Ray

Podľa fotografie je zrejmé, že tento biely tiger ešte nie je dospelým jedincom, ale mohli by sme ho označiť za akéhosi „tínedžera“. Je možné, že je jediným svojho druhu, ktorý vo voľnej prírode prežil. Ako sme už spomínali, posledný dôkaz o pohybe tohto zvieraťa vo voľnej prírode pochádza z roku 1958, no existuje ešte jedno neoficiálne svedectvo o ich výskyte. V 80. rokoch bieleho tigra v Indickom lese údajne spozorovala Belinda Wright. Žiadny dôkaz však k dispozícii nemá a môžeme teda len dúfať, že sa ich v Indii skutočne pohybuje viac.

Pozri aj: Predsa žije! Najvzácnejší druh divokého psa, ktorý je posledným predchodcom dnešných plemien sa po 50 rokoch objavil v horách Novej Guineii

iflscience.org
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy