Matej Mensatoris / / Veda
Mačky sú úžasné zvieratá, o tom niet pochýb. Okrem toho, že skvele zabezpečia naše okolie pred nepríjemnými hlodavcami, sú aj neobyčajne rozkošné, milé a prítulné. Mnohí...

Mačky sú úžasné zvieratá, o tom niet pochýb. Okrem toho, že skvele zabezpečia naše okolie pred nepríjemnými hlodavcami, sú aj neobyčajne rozkošné, milé a prítulné. Mnohí majitelia našli záľubu vo filmovaní a zverejňovaní záberov ich štvornohých miláčikov. Možno ste prednedávnom zachytili videá, ako majitelia dávajú za mačku uhorku a tá, keď ju zbadá, sa zľakne a vyskočí. Pre niekoho zábavné, pre iných (a najmä mačku) už menej.

Prvé video takéhoto charakteru sa objavilo ešte minulý rok a spustilo virálny ošiaľ. Vznikli ďalšie desiatky videí s rehliacimi sa majiteľmi a vyplašenými mačkami.

https://www.youtube.com/watch?v=kgcxBi9ahyA

Podľa National Geographic by ale zodpovedný chovateľ mal od takéhoto konania upustiť. Odborníci z National Geographic dokonca také videá označujú za „kruté“ a „nechutné“ a vyzývajú majiteľov mačiek aby s tým prestali.

„Ak spôsobujete stres svojmu zvieraťu, asi to nie je dobrá vec a navyše sa môže mačka pri tom ako sa snaží ujsť poraniť“ povedal Jill Goldman, odborník na správanie sa zvierat.

Prečo sa ale mačky tak zľaknú obyčajnej uhorky? Mnohí majitelia mačiek si myslia, že mačka si v rýchlosti pomyslí, že uhorka je had, a že tak, ako všetky cicavce, aj mačky majú prirodzený strach a rešpekt k hadom.

lh4.ggpht.com
lh4.ggpht.com

Odborníci ale hovoria, že táto verzia je nepravdepodobná, keďže mačky bežne vo voľnej prírode chytajú plazy a aj hady. V skutočnosti je to prirodzená reakcia mačky na neznámy objekt, ktorý sa znenazdajky ocitol za nimi.

Pobavilo vás to video, alebo si myslíte že je to od majiteľov kruté k svojim miláčikom?

0
Komentovať (0)